Dar dla szpitala w Gorzowie od WOŚP

i

Autor: WSzW w Gorzowie

Szpital w Gorzowie też gra dla WOŚP

2023-01-27 16:37

Gorzowski szpital włączył się aktywnie w zbiórkę na rzecz WOŚP. Każdy, kto będzie miał przy sobie orkiestrowe serduszko będzie mógł bezpłatnie zrobić badania CRP.

Przez lata "grania" WOŚP szpital w Gorzowie dostał sprzęt medyczny i okołomedyczny za ponad 14 mln zł. Na długiej liście jest między innymi rezonans magnetyczny z aparatem do znieczulania dzieci oraz kardiomonitor za 8,5 mln zł, aparat RTG z ramieniem C za 1,3 mln zł, aparaty USG oraz łóżka młodzieżowe, łóżeczka dziecięce, szafki przyłóżkowe, fotele - leżanki dla opiekunów dzieci czy 20 łóżek do intensywnej terapii pacjentów z COVID-19.

Szpital dostaje, szpital daje też coś od siebie

W orkiestrową niedzielę, od 11:00 do 14:00 każda dorosła osoba, która zgłosi się do punktu pobrań z serduszkiem WOŚP za darmo zrobi badanie CRP. Polega ono na pobraniu krwi i pozwala zdiagnozować rozwijający się w organizmie stan zapalny poziom białka C-reaktywnego (CRP) rośnie, gdy w ciele rozwija się infekcja, doszło do urazu lub zawału serca czy przy stanach zapalnych.

Kto nie zdąży przebadać się w niedzielę, będzie miał jeszcze szansę. Na finał WOŚP przekazujemy vouchery na kompleksowe badania - ważne do 29 stycznia 2024. Z kolei szpitalna kuchnia przygotuje 160 litrów pożywnej grochówki, którą posilą się wolontariusze w sztabach.

Sonda
WOŚP 2024 - czy wesprzesz zbiórkę?