Loteria - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

LOTERIA

Szok. Rekordowa wygrana na loterii! Gracz wygrał miliard dolarów

2023-07-20 14:05

W środę w amerykańskiej loterii Powerball wreszcie odnotowano główną wygraną o wartości miliarda dolarów. Kim jest szczęśliwca?

Jednakże, jeżeli zwycięzca zdecyduje się otrzymać pełną sumę na raz, która wynosi 1 miliard dolarów, alternatywną opcją są doroczne wypłaty rat, co oznacza, że na jego konto zostanie przelane 526,8 miliona USD.

Warto wspomnieć, że jesienią ubiegłego roku, inny zwycięzca miał jeszcze większe szczęście, ponieważ nagroda w listopadzie wyniosła ponad 2 miliardy dolarów, co zostało przypomniane przez agencję AP.

Podkreślamy, że prawdopodobieństwo wygrania głównej nagrody w tej dostępnej w 45 stanach loterii wynosi 1:292 milionów.

Jak grać w loterii Poweball w USA?

Gra w Powerball jest bardzo zbliżona do Mega Millions. Koszt biletu wynosi 2 dolary i jest dostępny w tych samych 44 stanach, które organizują losowania Mega Millions. Uczestnicy wybierają pięć numerów od 1 do 69 oraz jedną liczbę Powerball z zakresu od 1 do 26. Masz możliwość wybrania własnych liczb lub skorzystania z opcji Szybkie wybory.

W grze Powerball nie istnieje opcja "Just the Jackpot". Jednak możesz wybrać Powerplay za dodatkowy 1 dolar na bilet, co umożliwia zwielokrotnienie wygranych, z wyjątkiem nagrody głównej (jackpot). Dzięki Powerplay, nagrody w niższych kategoriach mogą zostać zwiększone nawet kilkukrotnie, co czyni grę bardziej ekscytującą i potencjalnie bardziej dochodową.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Sonda
Wygrałeś kiedyś w loterii?