Straż Graniczna

Syryjczycy zatrzymani na polskiej granicy. Chcieli przedostać się do Niemiec

2023-09-26 13:32

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą zatrzymali czterech Syryjczyków, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć niemiecką granicę. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość, okazało się jednak, że również na terenie Polski przebywają bez żadnego zezwolenia.

Nielegalni migranci w Polsce. Próbują przejść do Niemiec

Do zatrzymania doszło w miniony piątek (22.09). Na jednej z ulic prowadzącej do mostu granicznego z Niemcami funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli czterech cudzoziemców w wieku od 18 do 27 lat.

- Z oświadczeń cudzoziemców wynikało, że są obywatelami Syrii, a do Unii Europejskiej wjechali przez Słowację, skąd dotarli do Polski z zamiarem przedostania się do Niemiec. Sprawdzenia dokonane przez funkcjonariuszy SG potwierdziły, że Syryjczycy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce - przyznaje Paweł Biskupik, z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty

W związku z próbą nielegalnego przekroczenia granic i nielegalnym przebywaniem na terytorium Polski, migranci usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy.

Wszyscy skorzystali też z prawa dobrowolnego poddania się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok oraz dwa lata próby. Wobec mężczyzn wszczęto też procedury zobowiązujące do powrotu do kraju i objęto ich nadzorem straży granicznej.

Sonda
Obawiasz się nadmiernego napływu migrantów do Polski?
K.BOSAK: PŁACIĆ KARY POWINNY PAŃSTWA WPUSZCZAJĄCE MIGRANTÓW