Subway zostanie sprzedany? To byłaby jedna z większych transakcji na rynku fast foodów

i

Autor: Unsplash - zdjęcie ilustracyjne Subway zostanie sprzedany? To byłaby jedna z większych transakcji na rynku fast foodów

GOSPODARKA

Subway zapowiada wielkie zmiany. Transakcja warta ponad 10 miliardów dolarów

2023-08-23 10:47

Znana sieć barów szybkiej obsługi, oferująca przede wszystkim kanapki, sałatki i kawę, już wkrótce zmieni właściciela. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Subway'a przejmie funduszu private equity Roark Capital. Co to oznacza dla klientów?

Subway jest siecią franczyzowych barów szybkiej obsługi, która zyskała popularność na całym świecie. Chyba wszyscy kojarzą świeże kanapki i pyszną kawę, które można zjeść na miejscu lub wziąć w rękę i ruszyć w drogę.

Teraz wszystko wskazuje na to, że Subway czekają spore zmiany, bo spółka jeszcze w tym tygodniu może trafić w ręce nowego właściciela. O zamiarze jej sprzedaży akcjonariusze informowali jeszcze na początku 2023 roku. Wtedy też szacowano, że wartość spółki to około 10 miliardów dolarów!

Obecnie transakcja sprzedaży jest bliska realizacji i być może jeszcze w tym tygodniu zostanie sfinalizowana.

Wiemy ile będzie kosztował Subway

Nabywcą spółki Subway ma być fundusz private equity Roark Capital. To właściciel sieci restauracji Arby's i Buffalo Wild Wing.

Jak informuje "The Wall Street Journal": właściciel Roark Capital na zakup Subway'a chce przeznaczyć... 9,6 mld dolarów!

Obecny zarząd Subway'a do momentu ewentualnej finalizacji sprzedaży nie chce komentować sprawy.

Co sama sprzedaż Subway'a oznacza dla klientów? Na razie nie wiadomo czy i w jakim stopniu zmienią się lokale lub serwowane w nich posiłki. Sprawę będziemy na bieżąco śledzić.

Subway - ile ma lokali?

Sieć barów kanapkowych założona została jeszcze w 1965 roku przez Freda DeLucka i Petera Bucka. Pierwsze bary działały w Stanach Zjednoczonych.

W tej chwili sieć ma ponad 37 tysięcy lokali w ponad 100 krajach, z czego 20 tysięcy znajduje się w samych Stanach Zjednoczonych.

Sonda
Lubisz jedzenie serwowane w barach Subway?
"Kuchnia afrodyzjaków" rozpieszcza zmysły. Artur Szydłowski, szef kuchni restauracji Monticello uczy, jak przygotować sałatkę z kurczakiem capresini.