TRUTKA w kieleckim parku! Psy na spacerach  ŚMIERTELNYM niebezpieczeństwie!

i

Autor: ToM TRUTKA w kieleckim parku! Psy na spacerach ŚMIERTELNYM niebezpieczeństwie!

SZOK

Skandal w Gorzowie. Ktoś rozrzucił kiełbasę z gwoździami. Właściele czworonogów grzmią w sieci!

2023-12-11 14:48

Ten temat wraca jak bumerang. Co jakiś czas słyszymy o rozrzuconych trutkach dla psów na gorzowskich osiedlach. Nie inaczej było w miniony weekend. Jedna z gorzowianek znalazła kiełbasę nabitą gwoździami. Kto chce okaleczyć psy?

To prawdziwy skandal i nie wiemy, kim trzeba być, żeby takie rzeczy robić. Trudno nazwać jakkolwiek takie osoby. Kiełbasa z gwoździami to niestety najłatwiejszy sposób na pozbycie się psów z osiedli, bo jeśli czworonóg zje coś takiego, to może mieć poważne problemy zdrowotne.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce na osiedlu Manhattan. Pani Ola postanowiła na jednym z gorzowskich forum zaalarmować mieszkańców, że ktoś wspomnianą kiełbasę rozrzuca.

Uważajcie na spacerach. Niedawno widziałam kiełbasę z gwoździami. Wczoraj spotkałam Pana, informującego, że aktualnie jest rozrzucane jedzenie naszprycowane trutką dla szczurów z czym niestety zetknął się jego pies. Pilnujmy i uważajmy! - napisała gorzowianka.

Weterynarze zwracają uwagę, że oprócz gwoździ, czy żyletek w kiełbasie, groźne mogą być też zepsute lub zatrute kawałki mięsa. W takim wypadku należy zwrócić uwagę na objawy zatrucia u psa. Jeżeli z niewiadomych powodów wasz pies poczuje się źle, będzie nieswój, udajcie się do lekarza weterynarii.