Burza

i

Autor: fot. Canva Pro

POGODA

Silny wiatr, burze i ulewny deszcz. Alert RCB dla Gorzowa

2024-06-28 15:07

Mieszkańcy całej Polski muszą się szykować na koljene, potężne załamanie pogody. Na telefony mieszkańcow trafił alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegający przed burzami i silnym wiatrem. Trzeba bedzie bardzo uważać.

Cała Polska na czerwono. IMGW ostrzega

Potężne załamanie pogody prognozowane jest dla całej Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki wydał ostrzeżenie 2. stopnia dla każdego miasta. Wszystko w związku z nadciągającymi burzami.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Lokalnie grad - czytamy na stronie IMGW.

Burze prognozowane są w godzinach od 13:00 do 20:00.

Potężne burze nad Gorzowem i całym województwem lubuskim

Niekorzystne warunki pogodowe prognozowane są także dla całego województwa lubuskiego, w tym dla Gorzowa.

Od zachodu zbliża się strefa burz, którym towarzyszą opady deszczu o natężeniu 5-15 mm/10 min (godzinna wielkość opadów 20-35 mm), lokalnie grad o średnicy 2-5 cm oraz porywy wiatru do 65-80 km/h, a punktowo do 90-100 km/h. Burze w ciągu 2 godzin pojawią się w okolicy Kostrzyna nad Odrą, Rzepina, czy Gorzowa Wielkopolskiego - informuje IMGW.

Zgodnie z alertem RCB: w czasie burzy należy unikać otwartych przestrzeni. Ale to niejedyne środki ostrożności, które powinniśmy podjąć.

Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr

W związku z ostrzeżeniami mieszkańcy całego powiatu powinni się odpowiednio przygotować. Co robić w przypadku zapowiadanych burz i silnych wiatrów?

Burze

i

Autor: www.gov.pl

Zobacz też: Ulewa i wiatr w Gorzowie

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Lubelskie. Tak wyglądała nocna burza