Schron

i

Autor: Pixabay

Schrony w Gorzowie. Gdzie się znajdują i ile ich jest?

2022-11-16 10:42

W związku z wtorkowymi wydarzeniami w miejscowości Przewodów (Lubelskie), duża część osób popadła w panikę i zaczęła szukać schronów po całym kraju. Polskie władze jednak uspokajają i wręcz apelują o to samo swoich rodaków. Mimo to przypomnimy, gdzie w sytuacjach kryzysowych ukryć siebie i swoich najbliższych.

Żadnych powodów do obaw nie ma, ale mimo to gorzowianie chcą wiedzieć, gdzie schrony się znajdują. W zasadzie, to trzeba to nazywać ukryciami, bo schrony muszą spełniać pewne wymogi.

Schrony w Gorzowie. Gdzie się znajdują?

Miejsc do ukrycia w Gorzowie jest 29, które mogą pomieścić łącznie 2600 osób. Tak naprawdę, każde miejsce poniżej gruntu może każdego uchronić przed ewentualnym niebezpieczeństwem.

- Wszystkiego rodzaju piwnice w domkach i to zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i blokach mogą służyć temu celowi. I w pierwszej kolejności przez mieszkańców takiego bloku powinny zostać wykorzystane - mówił nam Grzegorz Rojek, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu miasta Gorzowa jeszcze w maju tego roku.

Nie ma żadnych powodów do paniki. Polska jest bezpieczna i trzeba to powiedzieć otwarcie. Wszystkich apelujemy o spokój, bo to jest w tej chwili najważniejsze.

Sonda
Czy wiesz, gdzie znajdują się schrony w Gorzowie?