Jagiellończyka Gorzów

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

INWESTYCJE

Rusza remont ul. Jagiellończyka w Gorzowie. Są zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy, uważajcie!

2024-03-25 8:52

Dokładnie w poniedziałek (25.03) rozpoczął się remont kolejnej, ważnej ulicy w Gorzowie. Robotnicy pojawili się na Jagiellończyka, a to oznacza, że kierowcy muszą się przygotować na poważne zmiany w organizacji ruchu. Co czeka mieszkańców w pierwszym etapie prac?

Pierwszy etap prac na Jagiellończyka

To kolejna ważna dla Gorzowa inwestycja, dzięki której mieszkańcy zyskają nową, równą i bezpieczną drogę.

Prace związane z remontem ulicy Jagiellończyka już się rozpoczynają. W pierwszym etapie wykonawca planuje przebudowę zatok postojowych, wymianę krawężników, i przebudowę chodników na odcinku od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Mieszka I.

Sam remont ulicy Jagiellończyka to jeden z elementów większej inwestycji, czyli przebudowy ulicy Kosynierów Gdyńskich.

Utrudnienia dla kierowców. Co się zmieni?

Roboty mają objąć około 230-metrowy odcinek drogi. Niestety, może to wywołać sporo komplikacji, ponieważ ulica Jagiellończyka jest główną drogą prowadzącą m.in. do Urzędu Skarbowego, Urzędu Wojewódzkiego czy też na pocztę główną.

Wyłączane będą stopniowo odcinki chodników po dwóch stronach jezdni ul. Jagiellończyka, z zachowaniem ruchu pieszych. Etapowo zamykane będą również zatoki postojowe. Po zakończeniu prac, zaplanowanych w I etapie, wykonawca przystąpi do wymiany nawierzchni" - informuje urzędnicy ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, nadzorującej prace.

Dodatkowe pieniądze na remont

Jak przyznają urzędnicy: Przebudowa ul. Jagiellończyka jest możliwa dzięki zwiększeniu kwoty dofinansowania na promesie inwestycyjnej z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, dla przebudowy układu komunikacyjnego oraz skrzyżowań w ul. Kosynierów Gdyńskich i ul. Słowiańskiej.

Remont ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek na finiszu

Sonda
Czy trwające w mieście remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po Gorzowie?
Rozkopią wyremontowane rondo Daszyńskiego. Wcześniej 5 lat budowali tam metro