Przyjaciele

i

Autor: Pexels @friends / www.instagram.com

SERIALE

"Przyjaciele" wciąż zarabiają miliony! Co z pieniędzmi Matthew Perry'ego?

2023-11-09 10:25

Serial "Przyjaciele" to jeden z najpopularniejszych amerykańskich sitcomów. Główni aktorzy aż do teraz, wiele lat po zakończeniu produkcji, dostają nawet po 20 milionów dolarów rocznie w postaci tantiem. Równie ogromny majątek pozostawił po sobie Matthew Perry, który wcielił się w rolę Chandlera Binga. Co się stanie z pieniędzmi po jego śmierci?

Kultowy serial "Przyjaciele" przyciągał miliony widzów

Produkcja serialu "Przyjaciele" rozpoczęła się w 1994 roku. To humorystyczna, przeplatana wątkami miłosnymi opowieść o sześciorgu przyjaciół o imionach Rachel, Phoebe, Monica, Joey, Chandler i Rose. W ich role wcielili się Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Matthew Perry i Dawid Schwimmer.

Pod koniec września tego roku świat obiegła informacja o nagłej śmierci 52-letniego Matthew Perry'ego, który w serialu "Przyjaciele" grał Chandlera Binga. Aktor został znaleziony w wannie w swoim domu w Los Angeles. Ta tragiczna wiadomość nie mogła pozostać bez echa wśród obsady "Przyjaciół", którzy nawet po zakończeniu produkcji utrzymywali ze sobą przyjacielskie stosunki. Gwiazdy pożegnały Matthew, a kilka dni po śmierci odbył się jego pogrzeb - aktor pochowany został na Forest Lawn Memorial Park w Los Angeles, nieopodal Wzgórza Hollywood.

Teraz pojawia się pytanie: co z ogromnym majątkiem zostawionym przez Matthew Perryego?

Aktorzy "Przyjaciół" wciąż zarabiają na serialu

Mimo, że serial "Przyjaciele" kręcony był do 2004 roku to do tej pory jest on puszczany w wielu kanałach komediowych (np. Comedy Central), a także na popularnym platformach streamingowych. To oznacza, że główni aktorzy wciąż zgarniają pieniądze z tantiem! I to niemałe, bo mówi się nawet o 20 milionach dolarów rocznie. Podobne kwoty aktorzy zarabiali także w czasie kręcenia serialu, więc przez dziesięć lat jego emisji mogła się uzbierać spora suma!

Co z pieniędzmi Matthew Perry'ego, który nie zostawił po sobie ani żony, ani dzieci, a jedynie... psa?

Miliony na koncie Mathhew Perrego. Co się z nimi stanie?

Jeszcze w październiku 2022 roku majątek Matthew Perry'ego wyceniany był na około 120 milionów dolarów. Z uwagi na brak potomków część z tych środków trafi z pewnością do rodziców aktora. Jednak nie tylko.

Jak informują media: spora kwota ma zostać przekazana na "Perry House", czyli "dom trzeźwości", który Matthew otworzył w Malibu. To specjalne miejsce, w którym osoby potrzebujące wsparcia w walce z uzależnieniami mogą otrzymać niezbędną pomoc. Aktor sam zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i leków, dlatego w ten sposó chciał ułatwić rozpoczęcie nowego życia innym.

Obsada serialu "Przyjaciele" po latach. Jak dziś wyglądają bohaterowie kultowej produkcji?

Sonda
Którą postać lubisz najbardziej?
"ABSOLUTNI DEBIUTANCI: Nina Lewandowska i Kamila Tarabura o pracy nad nietypowym polskim serialem"