gorzów: dworzec pkp

i

Autor: Michał Obiegło/ commons.wikimedia.org

Problemy z koleją w Gorzowie. Trwa walka o modernizację linii 363

2022-08-23 10:27

Pół trasy się załapało, pół czeka na liście rezerwowej. Wciąż niepewne są losy szybkiego dojazdu koleją z Gorzowa do Poznania.

Co prawda fragment z Międzychodu do Poznania załapał się na dofinansowanie z programu Kolej+, ale odcinek z Gorzowa do Międzychodu jest tylko na liście rezerwowej. O zmianę tego stanu rzeczy interpelować będzie posłanka KO Krystyna Sibińska, zachęca do tego również polityków opcji rządowej z naszego regionu:

Parkingowe grzechy kierowców | ESKA XD - Prosto z salonu #56

Pan wojewoda Dajczak w jednej ze swoich wypowiedzi ubolewa, że szkoda, że tylko dwa projekty uznano za warte dalszego procedowania. Tu jest apel do Pana wojewody i jego służb, bo oni też mają instrumenty, posłowie PiSu mogą interweniować i interpelować w tej sprawie.

Przypomnijmy - projekt odnowienia infrastruktury na linii 363 obejmował także odcinek od dworca Gorzów do strefy ekonomicznej.

Jak dodaje posłanka Koalicji - najbardziej obciążona stacja kolejowa w województwie jest właśnie w Gorzowie, co wynika z dokumentacji przygotowanej na potrzeby projektów elektryfikacji linii 203. Do tematu sytuacji kolejowej Gorzowa będziemy wracać.

Quiz. Najbardziej luksusowe marki na świecie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. W jakim włoskim mieście powstała marka Gucci?