gorzów policja maseczki1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Na ulicach trzeba nosić maseczki.

Prawie 900 interwencji w Lubuskiem. Maseczki i kwarantanny pod kontrolą!

2020-10-19 17:01

Policjanci wraz ze strażnikami, tak jak było to wiosną, znów patrolują wspólnie ulice i sprawdzają czy mieszkańcy wywiązują się z nałożonych obowiązków. Ci co łamią przepisy są karani, bo na szali jest zdrowie i życie lubuszan.

W ciągu tygodnia, od soboty do soboty (10-17.10) mundurowi sprawdzali czy mieszkańcy przestrzegają zasad sanitarnych, wprowadzonych przez rząd. Jak już podawaliśmy pod lupę wzięto gorzowską giełdę, którą odwiedzają tysiące osób. Tam posypało się kilkadziesiąt mandatów.

Przez siedem dni odnotowano w sumie 888 interwencji związanych z nie noszeniem maseczek. 602 osoby za złamanie przepisów dostały mandaty- najwyższy może sięgać 500 złotych. Z kolei prawie 200 wniosków skierowano do sądu, a tam kary są o wiele sroższe.

gorzów policja maseczki krosno

i

Autor: materiały Lubuska Policja W Krośnie sprawdzono także targowiska.

Funkcjonariusze kontrolują także czy przestrzegane są kwarantanny, zwłaszcza, że w Lubuskiem jest ich nałożonych aż ponad 5700. Takie osoby muszą przebywać w wyznaczonym miejscu np. w domu czy w izolatorium. Wiosną, gdy takie działania były prowadzone, zdarzało się, że ktoś wyszedł do sklepu po alkohol albo mył samochód.

Jak apeluje Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji- dbajmy o swoje zdrowie i życie, zachowujmy zasady, by policjanci mieli więcej czasu na obsługę codziennych zdarzeń. W covidowych działaniach wspomagają ich strażnicy miejscy m.in z Gorzowa.

Mistrz świata karmi gołębie na kwarantannie
Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?