Ile razy można podchodzić do in vitro? Wyjaśniamy, kiedy kolejne próby mają sens

i

Autor: Getty images We wrześniu powinien ruszyć gorzowski program in vitro.

Poznańska klinika zrealizuje gorzowski program in vitro

2021-07-21 12:27

Przez najbliższe 4 lata InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa z Poznania pomagać będzie gorzowskim parom, które zmagają się z niepłodnością. Miasto wyda na cały projekt 650 tys zł. z czego 100 tys. w tym roku. Para uczestnicząca w programie może liczyć na dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł.

Gorzowski program in vitro zrealizuje klinika z Poznania. Na konkurs ogłoszony przez miasto zgłosiły się 3 podmioty. Gorzowscy urzędnicy wybrali ofertę InviMed Europejskiego Centrum Macierzyństwa z Poznania. Centrum przez 4 najbliższe lata pomagać będzie gorzowskim parom, które zmagają się z problemem niepłodności. Miasto na ten cel przeznaczy 650 tys. zł. Z tego 100 tys. w tym roku, 150 tys. zł w przyszłym i po 200 tys. zł w kolejnych dwóch latach. Żeby skorzystać z miejskiego dofinansowania para musi zgłosić się do InviMed, tam lekarz potwierdzi, czy osoby spełniają warunki do leczenia metodą in vitro.

Ten wniosek prześle klinika do nas w celu potwierdzenia przez urząd kryteriów formalnych. A są to: wiek kobiety od 20 to 43 lat oraz fakt, że para zamieszkuje miasto Gorzów. I klinika otrzyma informację z magistratu o zakwalifikowaniu się konkretnej pary - mówi Matra Liberkowska z gorzowskiego magistratu.

Para uczestnicząca w miejskim programie in vitro może liczyć na dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?