Wąż zbożowy

i

Autor: Kapa65 / www.pixabay.com

wiadomości

Ponad metrowy wąż znaleziony na klatce schodowej w Gorzowie. Interweniowali strażacy. Gad uciekł komuś z terrarium

2023-05-18 9:12

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek (18.05) rano w jednym z bloków przy ulicy Ireny Sendlerowej w Gorzowie. Strażacy dostali informację o wężu pełzającym na jednej z klatek schodowych. Gad prawdopodobnie uciekł komuś z mieszkania.

Na węża trafił mieszkaniec wychodzący rano do pracy

Nietypowe zgłoszenie gorzowscy strażacy otrzymali około godziny 7:00 rano. Dzwonił jeden z mieszkańców, który poinformował, że po klatce pełza egzotyczny, niebezpiecznie wyglądający wąż.

Jak się okazało był to wąż zbożowy o długości ponad 1,2 metrów!

Wąż został szybko złapany do jutowego worka i przekazany organizacji zajmującej się takimi zwierzętami. Gad najprawdopodobniej komuś uciekł - komentuje Bartłomiej Mądry, rzecznik straży pożarnej w Gorzowie.

Wąż zbożowy to gad hodowlany, który nie występuje naturalnie w Polsce. To oznacza, że musiał wydostać się z terrarium i uciec komuś z domu.

Wąż zbożowy - czy jest niebezpieczny?

Węże zbożowe występują przede wszystkim w południowo-wschodnim rejonie USA. Gady mają różne ubarwienie, najczęściej czerwone, pomarańczowe lub lub brązowe plamy w czarnych obwódkach na pomarańczowym tle.

Zwykle długość jego ciała wynosi od 76 do 126 centymetrów (rekordzista miał 180 cm), a to oznacza, że zwierzę znalezione na klatce w Gorzowie było jednym z większych przedstawicieli swojego gatunku.

Wąż zbożowy nie jest niebezpieczny dla człowieka. Jeśli zdarzy mu się ugryźć to nie wywoła to żadnych konsekwencji, ponieważ węże te nie mają jadu. Żywią się przede wszystkim gryzoniami, ptakami i jaszczurkami.

Sonda
Boisz się węży?
Martwe węże zakopane w worku pod Poznaniem