Patrol straż graniczna

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Straż Graniczna

Polka ukrywała się przez 20 lat. Skuteczna akcja gorzowskich funkcjonariuszy. Co jej teraz grozi?

2024-02-29 9:56

27 lutego mundurowi ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku aresztowali kobietę, której gorzowski wymiar sprawiedliwości poszukiwał od 20 lat. Jak to możliwe, że przez tak długi czas unikała aresztowania? O tym poniżej.

Straż Graniczna z placówki w Świecku, działając w miniony wtorek, 27 lutego, podczas rutynowych czynności służbowych w okolicach autostrady A2, wybrała do przeprowadzenia kontroli drogowej i zatrzymała osobowy pojazd marki Fiat o niemieckich numerach rejestracyjnych, który wjechał z Niemiec do Polski. Kierowcą samochodu okazała się 59-letnia Polka mieszkająca w Berlinie.

Podczas sprawdzania w systemach informacyjnych Straży Granicznej, funkcjonariusze ustalili, że od roku 2003 kobieta jest poszukiwana listem gończym przez gorzowski wymiar sprawiedliwości, w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego.

Ukrywała się 20 lat. Teraz to jej grozi

59-latka została skazana na karę pozbawienia wolności za oszustwa i wyłudzenia kredytowe. Dodatkowo, przy sobie miała woreczek zawierający susz roślinny o wadze około 1 grama, który po przebadaniu okazał się być marihuaną.

Kobietę zatrzymano i przedstawiono jej zarzut przewozu, nabycia środków odurzających lub substancji psychotropowych. Podejrzana przyznała się do popełnionego czynu i dobrowolnie zgodziła się na nałożenie na nią kary grzywny w wysokości tysiąca złotych, które zostaną przekazane na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, Polkę doprowadzono do zakładu karnego.

Straż Graniczna szkoli się z wykorzystania tarcz ochronnych