Policja w Lubuskiem

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

POLICJA

Policjanci cały czas patrolują S3 w Lubuskiem. Powodów jest kilka

2023-11-11 11:54

Policjanci w województwie lubuskim cały czas patrolują drogę ekspresową S3. Najczęściej poruszają się w nieoznakowanych pojazdach. Funkcjonariusze pilnują, aby kierowcy dostosowywali prędkość do warunków panujących na jezdzni.

Wielu uczestników ruchu drogowego narzeka na jesienne warunki, które są uciążliwe ze względu na ich zmienność i trudności. Te warunki wymagają od kierowców dużej wprawy i zmuszają ich do specyficznego zachowania na drodze. Kontrole prędkości przeprowadzane przez policjantów z Lubuskiego mają na celu zwrócenie uwagi na tych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze, poruszając się nieoznakowanymi radiowozami, rejestrują niebezpieczne manewry, w tym znaczne przekroczenia limitów prędkości.

Nadal nadmierna prędkość lub jej nieodpowiednie dostosowanie do warunków drogowych są głównymi przyczynami wypadków. Szczególnie jesienią, gdy nawierzchnia staje się coraz bardziej mokra i śliska. To, w połączeniu z nadmierną prędkością, prowadzi do wydłużenia drogi hamowania, co może skutkować poważnymi, a nawet tragicznymi konsekwencjami. Dlatego policjanci z Lubuskiego szczególnie przyglądają się zachowaniu kierowców korzystających z drogi ekspresowej S3 w okresie jesieni.

Żarscy policjanci rozbili dziuplę. W niej auta warte kilka mln złotych

Policjanci, walcząc z nieodpowiedzialnymi kierowcami, korzystają z nieoznakowanych pojazdów wyposażonych w videorejestrator. Gdy ujawnią pojazd przekraczający dopuszczalną prędkość, kierowca musi się liczyć z kontrolą drogową i poważnymi konsekwencjami prawowitymi. Najpoważniejsze z nich to utrata prawa jazdy, wysoki mandat z licznymi punktami karnymi, a nawet konieczność tłumaczenia się przed sądem.

Pirat drogowy prawie potrącił rodzinę

Jednak te konsekwencje są drobiazgiem w porównaniu z możliwością poważnych obrażeń ciała lub nawet śmiercią w przypadku poważnego wypadku drogowego. Bezpieczni i przestrzegający przepisów kierowcy nie mają powodów do obaw, ale ci, którzy przekraczają prędkość, muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami prawno-karnymi. Policjanci nie skupiają się tylko na kontrolach prędkości; zwracają uwagę także na stan psychofizyczny kierowców, ich uprawnienia, sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Policja przypomina, że podczas podróży warto dbać o kondycję psychofizyczną. Wsiadając za kierownicę, powinniśmy być wypoczęci i trzeźwi, przede wszystkim jednak przestrzegać przepisów ruchu drogowego. To klucz do bezpieczeństwa na drodze i pewność, że nasze zachowanie nie spowoduje tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że skuteczność działań policji z Lubuskiego zdecydowanie wymaga współpracy ze strony kierowców. To od ich postawy zależy, jak będzie ewoluować bezpieczeństwo na drogach. Dlatego ponownie apelujemy o bezpieczną jazdę zgodną z przepisami i opartą na zdrowym rozsądku. W sytuacjach utrudnionych przez warunki atmosferyczne czy śliską nawierzchnię, zachęcamy do zwolnienia tempa i dostosowania prędkości.

Sonda
Czy zgłaszasz policji przypadki osób, które łamią przepisy drogowe?