Fajerwerki

i

Autor: Canva Pro

POGODA

Pogoda na Sylwestra 2023 w Gorzowie. Będzie padać... deszcz czy śnieg?

2023-12-27 15:27

Zbliża się jedna z największych imprez w roku, czyli Sylwester. Czy uda się przywitać Nowy Rok na dworze oglądając fajerwerki, czy też pogoda nie dopisze i opady deszczu utrudnią szampańską zabawę? Niezależnie od tego jak planujesz spędzić Sylwestra warto sprawdzić zapowiedzi synoptyków na ten dzień. Jaka będzie pogoda w Sylwestra 2023 w Gorzowie?

W tym roku Sylwester wypada w nocy z niedzieli na poniedziałek, dokładnie tydzień po Wigilii Bożego Narodzenia. Przywitanie Nowego Roku to świetna okazja do hucznej zabawy do samego rana! Jej nieodłącznym elementem są oczywiście fajerwerki, które o północy mieszkańcy wypuszczają w niebo zapewniając spektakularny widok. O ile tego widoku nie popsuje... pogoda. Deszcz, chmury czy wiatr skutecznie mogą zniszczyć sylwestrowe plany. Czy rzeczywiście popsują? Sprawdziliśmy jakie są zapowiedzi synoptyków na noc z 31. grudnia 2023 na 1. stycznia 2024 roku.

Deszczowy Sylwester w Gorzowie

Niestety wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w przypadku Bożego Narodzenia, sylwestrowa pogoda nie spełni oczekiwań mieszkańców. W święta gorzowianie nie doczekali się śniegu, a w Sylwestra?

W Sylwestra na pewno będzie padać. Jednak nie śnieg, a deszcz. Jak zapowiadają synoptycy opadów deszczu będzie dość dużo i w niedzielę mogą sięgnąć 9 mm. Padać ma przez całą noc. Opadom będzie towarzyszyło duże zachmurzenie - w Sylwestra to właśnie chmury zdominują niebo.

Do tego utrzyma się mocny wiatr, który w porywach będzie osiągał prędkość prawie do 60 km/h.

A jeśli chodzi o temperatury to tutaj wielkich rewolucji w stosunku do ostatnich dni nie Jak na zimową porę roku to będzie naprawdę ciepło. Słupek rtęci podskoczy maksymalnie do 7-8 stopni, chociaż odczuwalność ma być dużo niższa.

Warta zalała dolne bulwary w Gorzowie. Wprowadzono tam zakaz wstępu

Sonda
Wolisz deszcz czy upał?
Szczeciński Oktoberfest w strugach deszczu