Wybory głosowanie

i

Autor: Canva Pro

GŁOSOWANIE

PKW uruchomiła specjalną stronę wyborczą. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje

2023-08-11 10:17

Działa już strona internetowa poświęcona zbliżającym się wyborom do Sejmu i Senatu. Państwowa Komisja Wyborcza uruchomiła platformę, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące kandydatów, okręgów wyborczych i dokładnych terminów.

Zgodnie z decyzją prezydenta wybory parlamentarne 2023 odbędą się 15. października. To właśnie wtedy Polacy zdecydują o tym kto będzie sprawował władzę zasiadając w Sejmie i w Senacie.

Sprawdź na stronie jak głosować

Aby jak najlepiej przygotować się do głosowania Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała o uruchomieniu specjalnej strony. Pod adresem: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/ znaleźć można informacje o wyborach, kalendarz wyborczy czy podział na okręgi wyborcze do Sejmu i Senatu. Wyborcy znajdą tam także wskazówki dotyczące m.in. samego głosowania oraz wzory dokumentów, w tym m.in. wnioski dotyczące możliwości głosowania poza swoim okręgiem.

To właśnie tam PKW publikować będzie swoje wyjaśnienia i stanowiska, a ponadto na bieżąco będzie aktualizować informacje o komitetach wyborczych oraz kandydatach w wyborach. To również na tej stronie jako pierwszej pojawią się dane dotyczące wyników głosowania i tegorocznej frekwencji.

Przypomnijmy: 15 października Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Kampania wyborcza ruszyła. Wcześniej Andrzej Duda niespodziewanie odwiedził Bochnię:

Sonda
Weźmiesz udział w wyborach?
K.ŁAPIŃSKI: POZYCJA KACZYNSKIEGO NIE ZOSTANIE PODWAŻONA NAWET JAK PRZEGRA WYBORY