Kontrole trzeźwości

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

POLICJA

Pijani kierowcy wpadli w pierwszych minutach kontroli trzeźwości! Wśród zatrzymanych matka z dzieckiem

2024-03-26 12:07

Policjanci regularnie pojawiają się na lubuskich drogach, by sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Podobna akcja miała miejsce w poniedziałek (25.03), kiedy to mundurowi, w ciągu zaledwie dwóch godzin działań, sprawdzili trzeźwość prawie 1500 tys. kierujących. Niestety, część z nich znajdowała się pod wpływem alkoholu.

O tym, że nie wolno wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, wiadomo nie od dziś. Alkohol niekorzystnie wpływa na układ nerwowy, powodując problemy z koncentracją, uważnością i koordynacją ruchów. Osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości nie jest w stanie realnie ocenić sytuacji i ewentualnego zagrożenia, a to niejednokrotnie prowadzi do dramatycznych wypadków.

Dlatego mundurowi regularnie prowadzą akcje mające na celu wyeliminowanie i ukaranie kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

Policjanci na gorzowskich drogach. Sprawdzili tysiące kierujących

W poniedziałek (25.03) z samego rana funkcjonariusze z alkomatem stanęli przy ulicach Kostrzyńskiej i Szczecińskiej w Gorzowie. W ciągu zaledwie dwóch godzin działań sprawdzili trzeźwość prawie 1500 kierowców.

Wystarczyło kilka minut, by do radiowozu prowadzić pierwszego kierowcę, który miał w organizmie alkohol. Kolejni zatrzymywani byli w ciągu następnych minut. Niemal 1,5 promila miał w swoim organizmie kierujący busem. Wraz z innymi osobami jechał do pracy. Zatrzymana przez policjantów kobieta miała prawie promil, a pasażerem było dziecko" poinformował Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Łącznie, w ciągu dwóch godzin działań zatrzymano sześciu kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Jedna z nich jechała na zakazie prowadzenia pojazdów, trzy kolejne nie miały uprawnień. W każdym przypadku funkcjonariusze będą prowadzić postępowanie.

Remont ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek na finiszu

Sonda
Zdarzyło Ci się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu?
Pijany rolnik na traktorze zaorał samochody