GALERIA

Park Kopernika w Gorzowie w jesiennej scenerii. Miejsce przyciąga tłumy spacerowiczów

2023-12-09 14:09

Park Kopernika w Gorzowie został założony w 1973 roku i od tamtej pory, zwłaszcza jesienią, przyciąga spacerowiczów. Jak pod koniec października wygląda to miejsce w jesiennej scenerii? Zobaczcie tylko na te zdjęcia!

O tej porze roku w Parku Kopernika można zobaczyć głównie osoby starsze oraz rodziny z dziećmi, którzy mieszkają w obrębie tego miejsca. Lokalizacja od wielu lat przykuwa oko zarówno gorzowian, jak i turystów.

Park Kopernika w Gorzowie Wielkopolskim, usytuowany w północnej części miasta, w dzielnicy Dolinki, ma swoje korzenie w działaniach pracowników Stilonu, którzy w 1973 roku, jako akt społeczny, założyli go na terenie dawnej nekropolii.

Kaplica stanowi jedyną pozostałość po poprzednim przeznaczeniu obszaru. Zajmujący 18,4 hektara park skrywa w swoich zakątkach różnorodne gatunki drzew, takie jak lipa drobnolistna, jesion wyniosły czy cis pospolity. Nie brakuje również wiewiórek, które zamieszkują ten teren. Warto wspomnieć o ozdobie parku, jaką jest fontanna, a także o miasteczku ruchu drogowego.

Drugie otwarcie parku linowego w Lesznie

Park został poddany kompleksowej rewitalizacji w 2020 roku, obejmującej remont ciągów pieszych, montaż nowych ławek oraz nasadzenie nowej roślinności. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 3 229 000 złotych. Nie tak dawno także została odrestaurowana wspomniana wyżej fontanna. Jej zdjęcia również prezentujemy w naszej poniższej galerii.

Sonda
Lubisz spacerować po parku?