Rozwód

i

Autor: fot. Canva/Andranik Hakobyan

ROZWÓD

Opłaty za rozwód w Rosji mogą drastycznie wzrosnąć. Co planuje parlament?

2024-06-26 15:48

Parlament w Rosji planuje aż ośmiokrotnie podnieść opłąty za rozwód. Rosyjska Duma Państwowa (niższa izba parlamentu) przyjęła projekt ustawy podnoszącej opłaty administracyjne za rozwód z 650 rubli do 5 tys. rubli - poinformował w środę portal Moscow Times. Bez zmian mają pozostać opłaty związane z zawarciem małżeństwa.

Rosja przoduje w rankingu. Tu rozwodów jest najwięcej

Rosja jest w światowej czołówce pod względem liczby rozwodów przypadających na 1000 osób, przy czym liczba rozwodów od czterech lat stale rośnie — podkreśla Moscow Times.

Statystyki wskazują, że przyczyną 33 proc. rozwodów jest bieda i niemożność wyżywienia rodziny, 15 procent - wzajemny brak zrozumienia, a 14 procent - niewierność i zazdrość.

Portal przytacza również ocenę psychologa społecznego Aleksieja Roszczina, którego zdaniem w ostatnich latach w kraju nasiliła się "atmosfera lęku", która może negatywnie wpływać na małżeństwa. Twierdzi on, że kryzys i wojna na Ukrainie zmusiły Rosjanki do "zdjęcia różowych okularów" i dostrzeżenia, że mężczyźni są równie jak one bezsilni wobec okoliczności zewnętrznych, co podważyło fundamenty wielu związków.

Zobacz też: TOP 5 najbardziej niebezpiecznych sportów świata

Quiz ze stolic państw Afryki. My podajemy stolicę, ty wskazujesz państwo

Pytanie 1 z 15
Luanda
TAK ROSJA ZAATAKUJE NATO! Gen. Komornicki: Te kraje znikną w JEDEN DZIEŃ!