Obywatelskie zatrzymanie niedaleko Gorzowa. Pomógł młody policjant

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

POLICJA

Obywatelskie zatrzymanie złodzieja niedaleko Gorzowa. Chciał ukraść... produkty chemiczne

2023-05-05 9:40

Dzięki wzorowej postawie jednego z mieszkańców oraz pomocy policjanta po służbie udało się zatrzymać 24-latka, podejrzanego o kradzież kilku opakowań produktów chemicznych ze sklepu w Strzelcach Krajeńskich.

Obywatelskie zatrzymanie złodzieja w Strzelcach Krajeńskich

We wtorek (2 maja) dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów. Po przybyciu patrolu policji na miejsce, okazało się, że podejrzany został zatrzymany przez policjanta po służbie oraz jednego z klientów sklepu. Młody policjant miał szczęście liczyć na pomoc mężczyzny, który wykazał się godną pochwały obywatelską postawą.

Posterunkowy dzięki współpracy z mężczyzną, który zauważył, że sprawca opuszcza sklep nie płacąc za produkty, udało się go zatrzymać. W ten sposób nieuczciwy klient poniesie konsekwencje swojego postępowania. Okazało się, że 24-letni mężczyzna odpowiedzialny za kradzież, ukradł ze sklepu produkty chemiczne o wartości niemal 600 złotych. Dzięki interwencji uczciwego klienta i młodego policjanta po służbie, towar w nienaruszonym stanie został zwrócony na sklepową półkę.

Gdyby nie reakcja uczciwego klienta, sprawca mógłby uniknąć odpowiedzialności. Cieszy również fakt, że młody policjant z niewielkim stażem wiedział, jak powinien zareagować w takiej sytuacji. Jest to potwierdzenie, że wiedza i umiejętności, jakie młodzi funkcjonariusze zdobywają podczas szkolenia podstawowego, pozwalają im na profesjonalną służbę.

Zatrzymanie jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie
Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś polskiej policji?