Kapliczka objawienia maryjnego w Gietrzwaldzie

i

Autor: Bogitor / www.commons.wikimedia.org

RELIGIA

Objawienia Maryjne w Polsce. Gdzie miały miejsce? Tylko w jednym przypadku uznano je za autentyczne

2023-08-16 11:58

Niewytłumaczalne zjawiska, nagłe uzdrowienia czy objawienia od wieków towarzyszą wyznawcom różnych religii. Nie inaczej jest w przypadku katolicyzmu, gdzie jednym z ważniejszych cudów są Obajwienia Maryjne. Na całym świecie, na przestrzeni wieków, wydarzyło się około 70 takich objawień, które decyzją kościoła zostały uznane za autentyczne. Kilka z nich miało miejsce w Polsce!

Objawienia Maryjne to nic innego jak wydarzenia, w trakcie których jednej lub kilku osobom objawia się Maryja, czyli matka Jezusa. Na świecie wielu ludzi twierdziło, że doznało takich objawień - Maryja miała im się ukazywać w różnych sytuacjach, a ostatnio Internet obiegła informacja o kolejnym objawieniu... na drzewie w Parczewie.

Najwięcej głosów o objawieniach pochodzi z z Włoch, nieco mniej z Francji i Niemiec. W Polsce podobnych przekazów o objawieniach było około 30.

Wiele z tych twierdzeń nie jest jednak prawdziwych. W kościele rzymskokatolickim obowiązują specjalne procedury, których celem jest określenie czy takie objawienie rzeczywiście miało miejsce i można je uznać za autentyczne, czy też nie. Do tej pory kościół oficjalnie uznał około 70 przypadków Objawień Maryjnych, na ponad 20 tysięcy zgłoszonych.

Objawienia Maryjne w Polsce

W Polsce tylko w jednym przypadku kościół uznał objawienia za autentyczne. W 1877 roku miały ich doświadczyć dwie dziewczynki z niewielkiej wsi Gietrzwałd, położonej w województwie warmińsko-mazurskim.

Matka Boska miała się ukazać 13-letniej Justynie Szafryńskiej i 12-letniej Barbarze Samulowskiej. Zgodnie z relacjami dziewczynek Maryja przyszła do nich, przemówiła po polsku i poprosiła o codzienne, różańcowe modlitwy.

Objawienia w Gietrzwałdzie rozpoczęły się 27 czerwca 1877 roku i trwały do 16 września 1877 roku. Watykan ich autentyczność potwierdził 100 lat później, w 1977 roku.

Inne Objawienia Maryjne w Polsce

Sonda
Czy jesteś osobą wierzącą?
Lwów. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny