gorzów wirus

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Zarażeni mają opiekę w szpitalu zakaźnym przy Walczaka.

Nowe ZARAŻENIA koronawirusem w Gorzowie!

2020-08-28 12:23

W ciągu dwóch dni (27 i 28.08) pozytywny wynik stwierdzono u 9 osób, wśród nich jest dziecko. Zachorowań, tak jak w całym kraju, jest coraz więcej. W naszym mieście od początku pandemii stwierdzono 45 chorych, a powiecie gorzowskim- 36.

Wśród nowych przypadków jest 12-latek oraz kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Jak informują służby wojewody lubuskiego- większość chorych przebywa w kwarantannie domowej, dwie osoby trafiły do szpitala zakaźnego przy Walczaka.

W czwartek (27.08) stwierdzono w sumie 12 zakażeń w Lubuskiem, z czego aż 6 w Gorzowie. To największa dobowa liczba w naszym mieście od początku epidemii. Niestety jest kolejna ofiara patogenu- to 72-letni mieszkaniec Gorzowa. W piątkowy poranek (28.08) poinformowano o kolejnych 9 przypadkach w regionie, trzy osoby są z Gorzowa.

W sumie od początku pandemii zmarło w Lubuskiem 14 osób, 660 zostało zakażonych, a 438 wyzdrowiało. Cały czas obowiązują zasady sanitarne czyli dezynfekcja rąk, dystans oraz noszenie maseczek w miejscach publicznych jak np. markety.

40 dni uwięzienie na kwarantannie. Dziadek z koronawirusem nie może brać chemioterapii

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra