dariusz jacek bachalski

i

Autor: kb

Wybory samorządowe Gorzów

Nowa Lewica przedstawiła plany - Dariusz Jacek Bachalski kandydatem na prezydenta Gorzowa

2024-02-13 14:08

Karty zostały odsłonięte, Dariusz Jacek Bachalski kandydatem Nowej Lewicy na prezydenta Gorzowa. Z kolei na jedynce listy do sejmiku wojewódzkiego z gorzowskiego okręgu znalazł się były prezydent miasta i aktualny członek zarządu województwa - Tadeusz Jędrzejczak.

Co w programie? W największym skrócie: zadbanie o seniorów dzięki środkom europejskim, m. in. poprzez zbudowanie ośrodka geriatrycznego. Drugą nogą planu jest zachęcanie młodych do nie wyjeżdżania z miasta. Jak? Poprzez porządną edukację wyższą, w stylu amerykańskim - mówi Dariusz Jacek Bachalski:

Czy prezydent [Jacek Wójcicki - przyp. red.] ma tę wyobraźnię, żeby wywierać presję na uczelnię, żeby zawierały umowy na współpracę z firmami? Nie ma tego. To też trzeba zmienić. Dlatego mamy tutaj pomysł, żeby ściągnąć do Gorzowa uczelnię zagraniczną z wykładowym angielskim.

Trump w wygra wybory prezydenckie? Ekspert ocenia

Miałoby się to odbyć poprzez współpracę z WSB, AJP lub AWF-em. Dodajmy, 60-letni Bachalski nie jest anonimowy na gorzowskiej scenie politycznej. Również biznesmen, był założycielem oddziału Platformy Obywatelskiej w mieście, a także posłem IV i senatorem VI kadencji.

Kto to powiedział: Kargul czy Pawlak? Specjalny quiz dla prawdziwych fanów serii "Sami Swoi"

Pytanie 1 z 10
"Jezusie kochany, nie wytrzymam, jak ci odwinę, jak łupnę bekhendem!" - kto to powiedział: Kargul czy Pawlak?