gorzów szpital kolej1

i

Autor: mz Przy Walczaka bywały długie kolejki do wykonania testu.

Niechlubny rekord zakażeń w Gorzowie i kolejki do... badań!

2020-10-20 19:21

Wtorek (20.10) przyniósł informacje o największych liczbach dobowych zarażeń koronawirusem w Lubuskiem i w Gorzowie. Wiele wskazuje na to, że północna stolica regionu prawdopodobnie przejdzie do czerwonej strefy. Podobny los czeka także Zieloną Górę.

Dane dotyczące regonu to 236 osób, w tym 49 z Gorzowa! Tylu przypadków jeszcze nie było. W powiecie gorzowskim stwierdzono 10 chorych. Spory skok w powiecie międzyrzeckim, gdzie odnotowano 44 chorych na koronawirusa. Niestety są dwa kolejne zgony- 85-letnia gorzowianka i 79-latek z powiatu międzyrzeckiego.

Gwałtownie przybywa chorych w Gorzowie, ale co za tym idzie więcej osób zgłasza się na testy. Skierowania wydają lekarze rodzinni. Jednak droga do badania nie jest łatwa. W punkcie pobierania wymazów przy oddziale zakaźnym przy Walczaka kolejka jak nigdy. Jak się dowiedzieliśmy- mieszkańcy mimo, że długo czekają nie zawsze mają wykonany test. Wtedy trzeba się pojawić drugi raz. Pacjenci przyjmowani są od godz. 12 do 17.

gorzów szpital zestaw

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Zestaw do wykonania badania na koronawirusa.

Od marca w Gorzowie stwierdzono 434 przypadki zarażeń nowym patogenem. To najwięcej w województwie lubuskim. Potem jest Zielona Góra z 402 chorymi mieszkańcami, a na trzecim miejscu powiat żarski (280 os.)

Pozytywne jest to, że na 2910 zakażonych lubuszan, prawie połowa wyzdrowiała.

Testy, testy i jeszcze raz testy. "Bedzie dobrze" Adama Federa, odc. 136
Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?