W AZS AWF trenują m.in.olimpijki: Karolina Naja i Anna Puławska (na pierwszym planie).

i

Autor: archiwum prywatne klubu AZS AWF Gorzów W AZS AWF trenują m.in.olimpijki: Karolina Naja i Anna Puławska (na pierwszym planie).

Nadzieja na medal olimpijski dla Gorzowa odpływa

2020-02-28 15:20

Kajakarka Karolina Naja najprawdopodobniej nie będzie reprezentowała miasta na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo​. Gorzowska zawodniczka planuje zmienić barwy klubowe i w poniedziałek (02.03) ma podpisać umowę z KS Posnania Poznań.


Według naszych informacji klub z Wielkopolski zaproponował Karolinie dużo wyższe stypendium niż to, które może uzyskać w Gorzowie.

- Przykro nam bo przez wiele lat reprezentowała barwy naszego klubu. Ale takie jest prawo. Kto da więcej tam idą zawodnicy. Na bok sentymenty, takie jest życie. Piłka nożna , żużel tak samo kajakarstwo. Tam gdzie jest możliwość uzyskania większych środków, tam idą sportowcy - powiedział Piotr Guszpit dyrektor Wydziału Sportu w gorzowskim magistracie

Gorzowskie stypendium wynosi około 400 zł miesięcznie, a olimpijczycy reprezentujący poznański klub mogą liczyć na wsparcie rzędu 13 tysięcy złotych na miesiąc. Karolina Naja pochodzi z Tych. Do Gorzowa i klubu AZS AWF ściągnął ja Marek Zachara. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata i Europy oraz dwukrotną brązową medalistką olimpijską w kajakowej dwójce na 500 metrów. W Tokyo może sięgnąć po kolejny medal bo jest wymieniana w gronie faworytów do podium.