Gorzów: lewica

i

Autor: SG

Młodzi gorzowianie nie chcą podwyżek cen biletów MZK. Zbierają podpisy pod petycją do prezydenta miasta

2022-06-21 13:08

To inicjatywa młodych ludzi związanych z partiami lewicowymi. Ich zdaniem podwyżki uderzą najbardziej w najuboższych gorzowian i uczniów. Petycja ma trafić do prezydenta podczas środowej sesji Rady Miasta.

Prezydencie Wójcicki nie podwyższaj cen biletów - apelują przedstawiciele młodej lewicy w Gorzowie. Aktywiści nie zgadzają się z planami podniesienia cen przejazdu gorzowskim MZK. W środę (22.06) w trakcie sesji Rady Miasta zamierzają wręczyć prezydentowi petycję w tej sprawie. Zbierają pod nią podpisy, do tej pory poparło ją 200 gorzowian. Jeżeli to nie pomoże przygotują projekt uchwały obywatelskiej.

W każdym momencie można zmienić cennik i wrócić do poprzednich rozwiązań i odejść od tych, które uderzają bezpośrednio w kieszenie mieszkańców i to tych najuboższych, którzy dojeżdżają do pracy czy uczniów, którzy dojeżdżają do szkół - mówi Marcin Zbrzyzny, rzecznik lubuskiej Lewicy.

Gorzów: MZK

i

Autor: Fragles

Podpisy zbierane są na Facebooku i stronach partii Lewica i Razem. Przypomnijmy - na najbliższej sesji radni zdecydują, czy gorzowianie zapłacą więcej za bilety MZK. Prezydent chce, żeby jednorazowy kosztował 4 zł zamiast 3, a miesięczny 120 zamiast 92 zł.

QUIZ. Czy dogadasz się ze swoim dzieckiem? Co mu odpowiesz na słowa rodem z internetu?

Pytanie 1 z 12
Co odpowiesz swojemu dziecku, jeśli napisze Ci: "THX"?