wiara

Mirosław Baka o swojej wierze katolickiej. Wskazał, co odsunęło go od Kościoła katolickiego

2024-02-27 11:34

Mirosław Baka to jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów. Mogliśmy go zobaczyć w m.in. najnowszej odsłonie "Sami swoi" czy "Chłopi". W jednym z wywiadów postanowił poruszyć temat swojej wiary. Jak się okazuje, wiadomo, co odsunęło Mirosława Baka od Kościoła katolickiego. Zaskoczeni?

Mirosław Baka wyjawił, dlaczego oddalił się od katolicyzmu

Wiele polskich gwiazd zawdzięcza wierze różne cuda. Jak się okazuje, znany polski aktor, Mirosław Baka ma na to odmienne spojrzenie. W ostatniej rozmowie z Piotrem Kędzierskim i Kubą Wojewódzkim poruszyli temat właśnie jego wiary. Jak się okazuje, kryje się za tym pewna historia.

- Powiedziałeś kiedyś, że jesteś byłym katolikiem. Katolicki znaczy z greckiego "powszechny", czyli wiara tych ludzi opiera się na Piśmie Świętym i tradycji apostolskiej, to znaczy, że już nie reprezentujesz tych wartości? - zapytał Kuba Wojewódzki.

Jak na to odpowiedział Baka?

- Czekaj, ty chyba mylisz katolicyzm z chrześcijaństwem. Wystarczająco daleko, żeby powiedzieć o sobie, że jestem chrześcijaninem, a nie jestem katolikiem. [...] Nie jestem katolikiem praktykującym. Nie podoba mi się Kościół w tej postaci, jaką to postać proponuję teraz swoim wiernym w tym kraju. Ten alians Kościoła z PiS-em, który się zdarzył, po prostu zohydził mi Kościół polski i nie jestem praktykującym katolikiem. To wszystko  - wyjaśnił Mirosław Baka.

Artur Szpilka u Kostyry. Pojednanie, depresja, wiara.