policja kwarantanna

i

Autor: materiały Lubuska Policja Policjanci sprawdzają objętych kwarantanną.

Międzyrzecz: ZŁAMAŁ zasady kwarantanny, bo musiał się... NAPIĆ!

2020-03-23 12:08

Skrajną nieodpowiedzialnością i głupotą wykazał się mieszkaniec Międzyrzecza. Znaleziono go śpiącego na ławce. Teraz grozi mu kara do 30 tysięcy złotych.

Policjanci, tak jak i inne służby, sprawdzają czy lubuszanie objęci zakazem wychodzenia z domu z powodu podejrzenia koronawirusem, przestrzegają zasad. Niestety łamiących przepisów przybywa.

Przez kilka godzin mundurowi szukali 58-latka, który objęty jest kwarantanną po przyjeździe ze Szwecji. Okazało się, że wyszedł z mieszkania, bo chciał się... napić alkoholu! Upojony zasnął na ławce pod blokiem. Policjanci zachowując wszelkie środki ostrożności, przewieźli niemal nieprzytomnego mężczyznę do wytrzeźwienia do wyznaczonego miejsca dla zatrzymanych. Grozi mu teraz grzywna do 30 tys.zł.

Na terenie powiatu międzyrzeckiego jest już ponad 80 osób objętych kwarantanną. Policjanci sprawdzają czy przestrzegają one zasad. Kontaktują się z nimi za pomocą telefonu komórkowego. Dodatkowo Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło bezpłatną aplikację "Kwarantanna domowa".