POLICJA

Mężczyzna chciał skoczyć z mostu w Gorzowie. Jest relacja policji

2023-09-20 9:03

Doświadczenie i spokojne podejście sierżanta Dawida Kamyka wpłynęły na to, że mężczyzna, który wszedł na szczyt mostu kolejowego, zdecydował się zrezygnować z pomysłu skoku. Funkcjonariusz z patroli w Gorzowie nakłonił go do bezpiecznego zejścia z mostu i zaproponował wsparcie w znalezieniu pracy.

Wtorkowego popołudnia (19 września) w Gorzowie policjanci otrzymali wiele zgłoszeń od zaniepokojonych przechodniów, informujących o mężczyźnie, który wszedł na najwyższy punkt mostu kolejowego. W odpowiedzi na te informacje, na miejsce skierowano patrole policyjne. Sierżant Dawid Kamyk z wydziału sztabu postanowił podjąć działania. Świadomy pilnej potrzeby, rozpoczął rozmowę z mężczyzną na szczycie mostu, starając się dowiedzieć jak może mu pomóc.

Okazało się, że mężczyzna znalazł się w desperackiej sytuacji ze względu na swoje osobiste problemy i potrzebował wsparcia. Sierżant Dawid Kamyk podejmował wszelkie starania, aby przekonać 41-latka do zmiany swojej decyzji. W praktyce stał się on negocjatorem policyjnym, słuchając uważnie opowieści mężczyzny o jego problemach. Dodatkowo, policjant zaproponował pomoc w znalezieniu pracy, a pierwsze kroki w tym kierunku zostały już podjęte. Po rozmowie z funkcjonariuszem, 41-latek zrezygnował z planowanego skoku i obaj zeszli bezpiecznie na dół.

Sierżant Dawid Kamyk wielokrotnie udowadniał swoje zaangażowanie i profesjonalizm w pracy policyjnej. Niedawno ratował starsze małżeństwo przed wyciekiem gazu z ich mieszkania, interweniował po służbie w zatrzymaniu poszukiwanej osoby, a także pomagał 96-letniemu weteranowi. Jego codzienna służba potwierdza, że noszenie munduru nie jest dla niego przypadkowe.

Przypomnijmy: jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz potrzebował pomocy, nie wstydź się o nią prosić. Każdy z nas może przeżywać trudne chwile, i czasem nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z naszymi problemami. Zawsze istnieje możliwość skonsultowania się z profesjonalistami, którzy pomogą przejść przez trudny okres życia. Można zgłosić się do lokalnej poradni pomocy psychologicznej lub skorzystać z telefonu zaufania.

Potrzebujesz pomocy? Dzwoń!

  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
Ranił nożem sąsiada, potem chciał popełnić samobójstwo