gorzów teatr skrooge 1

i

Autor: facebook.com/teatrgorzow Duchy i Skrooge podczas Wigilii.

Magicznie i świątecznie w gorzowskim teatrze. Spotkaj Mikołaja!

2021-12-08 16:02

W teatrze im. Juliusza Osterwy tradycyjnie w grudniu Mikołajkowe Spotkania Baśniowe. Z tej okazji nowa baśń, która grana będzie do aż 20 grudnia. Po spektaklu na dzieci czekać będzie brodacz z workiem słodkości.

Co tak naprawdę daje szczęście? Dowiemy się od Skrooge'a- bohatera "Wigilijnej opowieści". Historia znana jest od prawie 180 lat i nadal jest aktualna. Ebenezer Skrooge to skąpiec, przedsiębiorca. Podczas świąt Bożego Narodzenia nawiedzają go duchy. Pokazują mu jak żył i co złego zrobił.

- Piękna przypowieść o nawracaniu się. Tajemnica, ta atmosfera, ten klimat, który przez Dickens'a został ujęty. Będzie dużo magii, na przykład jeden z duchów unosi się nad ziemią. W teatzre jest to trudne do zrobienia, ale teatr to iluzja -  opowiada Jan Tomaszewicz, dyrektor teatru.

gorzów teatr skrooge 2

i

Autor: facebook.com/teatrgorzow W spektaklu udział biorą także młodzi adepci.

W czwartek (9.12) bajka o godz. 9.30 i 12.30, a po raz kolejny od 15 grudnia. Po każdym przedstawieniu młodzi widzowie spotkają się z Mikołajem, który będzie miał dla nich co nieco.

W Scrooge’a wcielił się reżyser spektaklu Andrzej Ozga. “Opowieść Wigilijna” dedykowana jest pamięci Krzysztofa Tuchalskiego, który zmarł w lipcu. Był pierwszym odtwórcą głównej roli. Szczegóły na stronie teatru.

Poradnik Zdrowie: Boże Narodzenie w czasach COVID-19

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie: