Dodatek elektryczny nie dla wszystkich. W tych dwóch przypadkach wniosek zostanie odrzucony

i

Autor: pixabay.com Dodatek elektryczny nie dla wszystkich. W tych dwóch przypadkach wniosek zostanie odrzucony

Dodatek elektryczny w Santoku. Jak go dostać? Ile wynosi?

2023-01-11 13:37

W gminie Santok można składać wniosek o dodatek elektryczny. Warunek jest jeden. Twoim głównym źródłem ogrzewania musi być energia elektryczna lub pompa ciepła. Do kiedy można składać wniosek?

Ile wynosi wysokość dodatku elektrycznego w gminie Santok?

Wysokość dodatku dla gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, lub wykorzystują do tego celu pompy ciepła wynosi 1000 zł. W przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh – 1500 zł.

Jeśli gospodarstwo domowe korzysta z energii elektrycznej wytwarzanej z mikroinstalacji fotowoltaicznej, dodatek elektryczny nie przysługuje. Dodatek elektryczny nie przysługuje również gospodarstwom domowym objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego lub dodatku do innych źródeł ciepła, jak pellet, gaz LPG, drewno czy olej opałowy.

Wnioski można składać w urzędzie gminy osobiście lub za pomocą poczty oraz online przez e-PUAP. Czas na wysłanie wniosku jest do 1 lutego, natomiast wypłata dodatku nastąpi do 31 marca. Wniosek znajduje się na stronie gminy Santok.

Sonda
Dodatek elektryczny. Czy będziesz składać wniosek?