Lubuskie: Kompletnie pijany kierowca wiózł trójkę dzieci i spowodował kolizję!

2022-11-25 11:09

Do skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania doszło między miejscowością Cybinka, a Drzeniowem w powiecie słubickim w czwartkowy wieczór. Kompletnie pijany kierowca prowadził auto bez uprawnień. Dodatkowo przewoził trójkę dzieci i... spowodował kolizję.

Słubiccy policjanci tuż przed godziną 20 otrzymali zgłoszenie i zdarzeniu drogowym, w którym brał udział jeden pojazd, który podczas wyprzedzania nie opanował pojazdu i uderzył w barierę energochłonną.

Pijany wiózł trójkę dzieci. Cud, że nikomu nic się nie stało

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zbadali alkomatem kierowcę Opla. Okazało się, że w jego organizmie było aż 2,5 promila alkoholu! Jakby tego było mało, to oprócz wspomnianej trójki dzieci, w aucie przewoził także ich matkę, która również była pijana.

Pojazd nie miał prawa poruszać się po drodze

Funkcjonariusze ustalili, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych, ani ubezpieczenia, a kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Kierowca pojazdu został przetransportowany na szczegółowe badania, natomiast pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń - informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince.

Kierowca będzie miał ogromne problemy

Mężczyzna teraz będzie musiał tłumaczyć się w sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu łącznie do pięciu lat pozbawienia wolności.

Piłeś? Nie jedź! Apel policjantów

Policjanci przypominają, że każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?