Pieniadze firma

i

Autor: Gettyimages Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów wprowadza istotne zmiany dla przedsiębiorców

Lubuskie: Kasa na badania naukowe, licencje i patenty dla lokalnych form

2021-05-07 13:13

Nabór wniosków ruszy 18 maja. O pieniądze mogą się starać mikro, małe i średnie firmy z województwa lubuskiego. Pieniądze można zdobyć na badania naukowe, wdrożenie ich wyników, zakup patentów, licencji, know-how. Na przedsiębiorców czeka 16 mln zł.

Kasa dla lubuskich firm. 16 milionów złotych czeka na mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Konkurs organizuje Zarząd Województwa Lubuskiego. Jakie trzeba spełnić zasady? Pieniądze można zdobyć na badania naukowe, wdrożenie ich wyników, zakup patentów, licencji, know-how. Mikro i małe firmy mogą liczyć na 55 procentowe dofinansowanie, firmy średnie na 45 procent.

Nabór wniosków ruszy 18 maja i zakończy się 14 czerwca. Złożyć trzeba je w formie elektronicznej i papierowej. Na stronie rpo.lubuskie.pl znajduje się kreator wniosków. Wersję papierową przedsiębiorcy z północy regionu mogą dostarczyć do Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie przy ul. Mościckiego 6.

Dokumenty można złożyć osobiście w sekretariacie, albo wysłać pocztą. Szczegółowe informacje zainteresowani znajdą na stronie.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?