zakaź sale gw

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Sale w szpitalu przy Walczka są puste.

Lubuskie: Po długiej przerwie od ZAKAŻEŃ, są kolejne przypadki

2020-05-21 16:02

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy epidemia koronawirusa w naszym regionie zanika? Wiele wskazuje na to, bo przez 11 dni nie było żadnego przypadku! Jednak na konkretną odpowiedź trzeba jeszcze poczekać.

Tak długiego przestoju, od początku pandemii, w województwie lubuski jeszcze nie było. Jednak w czwartkowy poranek (21.05) potwierdzono trzy nowe zakażenia. Dotyczą one mieszkańców powiatu świebodzińskiego. Aktualne dane dotyczą 95 osób z COVID-19, wśród nich 86 zostało już wyleczonych. Co istotne nikt z tego powodu nie zmarł, a liczba zarażonych jest najmniejsza w kraju.

Jak informuje Elżbieta Polak, marszałek lubuski- lecznice i sanepid przeprowadzili prawie 11 tysięcy testów, a taka dobra sytuacja to efekt zabezpieczenia szpitali w testy, sprzęt i w środki ochrony. Zarząd sprowadził 22 tony materiałów z Chin. Pochwała należy się także mieszkańcom, którzy, według marszałka, rzetelnie przestrzegają zasad ostrożności.

Wojewoda lubuski w codziennym raporcie na Facebook'u podał, że stan na czwartek (21.05) to: 4 osoby hospitalizowane, 24 na kwarantannie i 138 objętych nadzorem sanepidu. Cały czas obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

COŚ DOBREGO #21

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?