Liczne podtopienia - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Fot. Patrol 998-Małopolska

tragedia

Lokalne podtopienia zabrały 6 osób. Trwa akcja ratunkowa

2024-03-10 11:34

Sześć osób uznano za zaginione w departamencie Gard w południowej Francji, gdzie wezbrane wody rzek podtopiły mosty - poinformowała w niedzielę policja. W miejscowości Dions woda porwała samochód, w którym znajdował się mężczyzna z dwojgiem dzieci w wieku 13 i 14 lat.

Do tragedii w Dions, na północ od miasta Nimes, doszło w sobotę, 9 marca późnym wieczorem. Auto z małżeństwem i dwojgiem dzieci znajdowało się na moście; pasażerowie wezwali pomoc. Ratownicy zdołali wydobyć tylko jedną osobę z rodziny - kobietę w wieku około 40 lat.

Jak przekazuje PAP, dwie inne osoby zaginęły na północy departamentu Gard (departament Oksytanii) w niedzielę rano, również podczas próby przekroczenia mostu. Ponadto w sobotę wieczorem zaginął mężczyzna jadący samochodem przez most w miejscowości Gagnieres. Drugi pasażer zdołał wydostać się z auta.

W związku z bardzo silnymi opadami francuskie służby meteorologiczne wystosowały pomarańczowy alert pogodowy dla departamentu Gard. Alert ten ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi i nakazuje zachowanie szczególnej ostrożności

Widowiskowe powodziowe rozlewisko Wisły w Strzyżawie. Piękne, ale niebezpieczne. Woda podchodzi pod domy

Powódź pod Wyszkowem. Wojsko pomaga zagrożonym gospodarstwom
Sonda
Czy ucierpiałeś kiedyś w wyniku powodzi?