Nagłe zachorowanie w czasie świąt! Gorączka, kaszel, pogorszenie samopoczucia - co robić?
Choroba może nas dotknąć wszędzie, zwłaszcza w okresie wzmożonej działalności wirusów. Kiedy wszyscy dookoła kichają i kaszlą trudno się nie zarazić. Niestety, często bywa tak, że przeziębienie, grypa lub inna dolegliwość łapią nas w najmniej odpowiednim momencie. Co zrobić gdy poczujemy się gorzej w okresie świąt kiedy to wszystkie przychodnie są zamknięte i nie ma co liczyć na przyjęcie przez lekarza rodzinnego na NFZ?
W przypadku nagłego gorszego samopoczucia warto najpierw sięgnąć po sprawdzone kuracje i spróbować pomóc sobie w domu. Czasem odpoczynek pod kocem, z herbatą i środkami przeciwzapalnymi wystarczy, by lepiej się poczuć.
Ważne jest, aby nie panikować i nie kontaktować się od razu ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Ten jest zarezerwowany dla poważnych przypadków. Jeśli jednak tradycyjne metody zawiodą, a choroba się nasila warto wtedy udać się do lekarza.
Pomoc medyczna w Wielkanoc w Gorzowie
W dni świąteczne, podobnie zresztą jak nocą i w weekendy, można się udać do gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, działających przy gorzowskim szpitalu. Podczas Wielkanocy, zarówno w sobotę, niedzielę jak i w poniedziałek, lekarze będą tam przyjmować całą dobę.
"Zgłaszamy się tu w przypadku nagłego zachorowania, gdy domowe środki lub leki dostępne bez recepty nie przynoszą poprawy. Nie zgłaszamy się po przedłużenie recepty na leki przyjmowane stale ani po przedłużenie L4" czytamy w komunikacie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.
Polecany artykuł:
Gdzie są gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?
Lekarze przyjmują w kompleksie szpitalnym przy ulicy Dekerta. Aby udać się do gabinetów należy przejść przez Izbę Przyjęć pod wiatą dla karetek. Następnie zostanie się skierowanym w odpowiednie miejsce.
W przypadku pytań można dzwonić pod numer: 95 782 73 08, 95 782 73 09
Złamanie, kołatanie serca, uraz - co robić w poważnych sytuacjach?
Jeśli podczas świąt stanie się coś poważniejszego niż tylko przeziębienie czy grypa należy się udać na Szpitalny Oddział Ratunkowy. To właśnie tam można uzyskać fachową opiekę w przypadku nagłego, zagrażającego życiu pogorszenia stanu zdrowia. Mowa m.in. o nagłych urazach, w tym ranach ciętych, wypadkach, zaburzeniach świadomości lub mowy, ostrym bólu w klatce piersiowej czy nawet ostrym bólu brzucha.
Jeśli sytuacja tego wymaga można wezwać karetkę, która natychmiast podejmie odpowiednie działania i przewiezie osobę wymagającą pomocy na SOR.
Jeśli natomiast ktoś jest w stanie dojechać do szpitala samodzielnie to wejście na SOR znajduje się od strony bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przez Izbę Przyjęć.