Szpitalny Oddział Ratunkowy

i

Autor: www.szpital.gorzow.pl

LEKARZ GORZÓW

Pomoc medyczna w Wielkanoc. Gdzie do lekarza w Gorzowie?

2024-03-30 14:32

Podczas świąt Wielkanocnych, tak jak podczas każdych innych świąt, lekarze rodzinni nie przyjmują pacjentów. W przypadku Wielkanocy sprawa jest o tyle prostsza, że wypada ona w niedzielę, więc przychodnie i tak byłyby tego dnia zamknięte. Ale co z poniedziałkiem? Gdzie się zwrócić w przypadku nagłego zachorowania? Podpowiadamy!

Nagłe zachorowanie w czasie świąt! Gorączka, kaszel, pogorszenie samopoczucia - co robić?

Choroba może nas dotknąć wszędzie, zwłaszcza w okresie wzmożonej działalności wirusów. Kiedy wszyscy dookoła kichają i kaszlą trudno się nie zarazić. Niestety, często bywa tak, że przeziębienie, grypa lub inna dolegliwość łapią nas w najmniej odpowiednim momencie. Co zrobić gdy poczujemy się gorzej w okresie świąt kiedy to wszystkie przychodnie są zamknięte i nie ma co liczyć na przyjęcie przez lekarza rodzinnego na NFZ?

W przypadku nagłego gorszego samopoczucia warto najpierw sięgnąć po sprawdzone kuracje i spróbować pomóc sobie w domu. Czasem odpoczynek pod kocem, z herbatą i środkami przeciwzapalnymi wystarczy, by lepiej się poczuć.

Ważne jest, aby nie panikować i nie kontaktować się od razu ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Ten jest zarezerwowany dla poważnych przypadków. Jeśli jednak tradycyjne metody zawiodą, a choroba się nasila warto wtedy udać się do lekarza. 

Pomoc medyczna w Wielkanoc w Gorzowie

W dni świąteczne, podobnie zresztą jak nocą i w weekendy, można się udać do gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, działających przy gorzowskim szpitalu. Podczas Wielkanocy, zarówno w sobotę, niedzielę jak i w poniedziałek, lekarze będą tam przyjmować całą dobę.

"Zgłaszamy się tu w przypadku nagłego zachorowania, gdy domowe środki lub leki dostępne bez recepty nie przynoszą poprawy. Nie zgłaszamy się po przedłużenie recepty na leki przyjmowane stale ani po przedłużenie L4" czytamy w komunikacie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Gdzie są gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

Lekarze przyjmują w kompleksie szpitalnym przy ulicy Dekerta. Aby udać się do gabinetów należy przejść przez Izbę Przyjęć pod wiatą dla karetek. Następnie zostanie się skierowanym w odpowiednie miejsce.

W przypadku pytań można dzwonić pod numer: 95 782 73 08, 95 782 73 09

Złamanie, kołatanie serca, uraz - co robić w poważnych sytuacjach?

Jeśli podczas świąt stanie się coś poważniejszego niż tylko przeziębienie czy grypa należy się udać na Szpitalny Oddział Ratunkowy. To właśnie tam można uzyskać fachową opiekę w przypadku nagłego, zagrażającego życiu pogorszenia stanu zdrowia. Mowa m.in. o nagłych urazach, w tym ranach ciętych, wypadkach, zaburzeniach świadomości lub mowy, ostrym bólu w klatce piersiowej czy nawet ostrym bólu brzucha.

Jeśli sytuacja tego wymaga można wezwać karetkę, która natychmiast podejmie odpowiednie działania i przewiezie osobę wymagającą pomocy na SOR.

Jeśli natomiast ktoś jest w stanie dojechać do szpitala samodzielnie to wejście na SOR znajduje się od strony bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przez Izbę Przyjęć. 

Sonda
Czy często stosujesz leki bez recepty?
Dziewczyna jeździ na rolkach na dachu szpitala w Cieszynie