Atari

i

Autor: wikipedia de/CCA-SA3.0/wikimedia.org Atari

Kultowe gry i stare komputery. Takie atrakcje w podgorzowskiej Kłodawie

2023-02-02 11:18

Dla starszych i młodszych to może być nie lada atrakcja. W Kłodawie 7 i 8 lutego będzie można przenieść się do lat 90. za sprawą wystawy konsol i komputerów z ubiegłego stulecia.

- Będzie można nie tylko oglądać, ale i również zagrać na niektórych urządzeniach. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych – mówi Jarosław Pikuła z GOK w Kłodawie.

Wystawę sprzętu z lat 90. będzie można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie w dniach 7-8 lutego. Będzie można zobaczyć takie komputery i konsole jak: Commodore 64, Atari, Amiga, Pegasus, PlayStation i Super Nintendo.

Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać wiekowy już sprzęt, ale też będą mieli okazję zagrać w kultowe gry jak m.in. Super Mario, Giana Sisters, River Raid, Pong Sensible World od Soccer, Duck Hunt.

Wystawa to nie lada gratka dla dorosłych, którzy będą mogli przenieść się do minionych lat i przypomnieć sobie początki gier komputerowych, a młodsi będą mogli zapoznać się z nieco przestarzałą technologią i spróbować jak grało się np. joystickiem. Wstęp na wystawę jest płatny - 10 zł od osoby. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 95 73 11 745

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę C. Wiesz coś o nich?

Pytanie 1 z 10
Popularny na polskich drogach Opel Corsa jest produkowany od 1982 r. Która generacja tego modelu jest obecnie w sprzedaży?