Kostrzyn targowisko

i

Autor: DD Bazar został zamknięty.

Kolejne zarażenie w powiecie gorzowskim. W Kostrzynie zamknięto bazar!

2020-08-06 16:44

Koronawirus nabiera na sile. W czwartkowy poranek (6.08) Ministerstwo Zdrowia podało o 726 nowych przypadkach zakażenia. To rekordowa, dobowa liczba chorych. W Lubuskiem odnotowano osiem osób, w tym w powiecie gorzowskim jedną.

Do szpitala w Gorzowie przy ul. Walczaka trafiła kobieta w średnim wieku, która miała pozytywny wynik testu. Pozostałe nowe przypadki to mieszkańcy powiatów: nowosolskiego- cztery osoby, żagańskiego- dwie i żarskiego- jedna osoba.

Koronawirus pojawił się na kolejnym przygranicznym targowisku, o czym poinformowali nas słuchacze. Chodzi o Kostrzyn nad Odrą. Na stronie internetowej miasta umieszczono w tej sprawie komunikat.

- U dwóch osób stwierdzono COVID- 19. Wdrożyliśmy procedurę taką samą jak w przypadku słubickich targowisk. Wszyscy handlujący muszą przejść testy – wyjaśnia Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego wojewody lubuskiego.

W związku z sytuacją burmistrz od czwartku (6.08) wstrzymał wszelką działalność na bazarze. - Ponowne otwarcie targowiska będzie możliwe po wykonaniu badań i pozytywnej rekomendacji sanepidu - czytamy w komunikacie władz Kostrzyna.

W Lubuskiem od początku pandemii odnotowano 458 zakażonych koronawirusem, 12 osób zmarło.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce
Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?