Gorzów: mikołaje

i

Autor: SG Mikołaje musieli pokonywać niemałe trudności, żeby dotrzeć do dzieci.

Sport i rekreacja

Kajakiem po Gorzowie. Spływ Kłodawką dla odważnych. Kiedy się odbędzie?

2023-10-11 8:00

Na jesienny spływ Kłodawką zaprasza Stowarzyszenie EuroJumelages, które od lat stara się promować rzeczkę przepływająca przez Gorzów. Są jeszcze wolne miejsca. Trzeba mieć trochę doświadczenia w pływaniu kajakiem, bo trasa do łatwych nie należy. Po drodze czeka sporo utrudnień. Ale w spływach przecież o to głównie chodzi.

Coś dla tych co lubią ekstremalne wyzwania.

Kiedy odbędzie się spływ Kłodawką?

W sobotę (14.10) odbędzie się spływ Kłodawką. Organizuje go gorzowskie Stowarzyszenie EuroJumelages. Są wolne miejsca, ale organizatorzy zastrzegają, że trasa jest wymagająca, więc dobrze mieć doświadczenie w pływaniu kajakami. Jeżeli to was nie przeraza, to kontakt znajdziecie na stornie Stowarzyszenia EuroJumelages. Zbiórka w sobotę o godzinie 9 na ul. Fabrycznej. Później przejazd do Mironic, gdzie spływ się rozpocznie. Po 6 godzinach uczestnicy powinni wpłynąć na Wartę, gdzie wyprawa zostanie zakończona.

Inaczej będziemy pokonywać przeszkody. Jesienią będziemy musieli je brać typowo z pozycji tej przeszkody, czyli wejść na nią, starać się nie wchodzić do wody, uważać, żeby nam się noga nie obsunęła. To będzie trudniejsze, ale myślę też, że ciekawsze - mówi Ireneusz Kalitko, organizator.

Warto zabrać rzeczy na przebranie, bo nigdy nic nie wiadomo. Szczegóły dotyczące spływu znajdziecie na stronie Stowarzyszenia EuroJumelages.

Quiz o polskich przysłowiach kulinarnych. Sprawdź, jak dobrze je znasz!

Pytanie 1 z 10
Jaki kto do jedzenia, taki...