Irena Kamińska-Radomska

i

Autor: Kurnikowski/AKPA

wielkanoc 2024

Jak obchodzić się z jajkami? Z radą przychodzi Irena Kamińska-Radomska

2024-03-27 13:34

Przed nami Święta Wielkanocne. Na polskich stołach z pewnością nie zabraknie dużej ilości jajek przygotowanych na wiele sposobów. Dr. Irena Kamińska-Radomska radzi, w jaki sposób prawidłowo jeść jajka. Znacie je?

O jajkach w ostatnim czasie jest bardzo głośno. Wszystko za sprawą oczywiście Świąt Wielkanocnych, które już lada dzień. Irena Kamińska-Radomska podpowiada, jak prawidłowo je jeść, kiedy są podane w różnych formach.

Przypomnijmy, że Irena Kamińska-Radomska zyskała rozgłos na całym kraju za sprawą udziału w programie "Projekt Lady". Ta znana mentorka aktywnie angażuje się w prowadzenie swoich mediów społecznościowych, gdzie udziela wskazówek dotyczących zachowania się. Na Instagramie śledzi ją już ponad 88 tysięcy użytkowników. Teraz radzi, jak obchodzić się z jedzeniem jajek.

Od niemal wszystkich zasad bywają wyjątki. Kiedy jemy jajka na twardo na przemian z wędliną, która jest na talerzu, możemy posłużyć się nożem i widelcem. Podobnie będzie z jajecznicą z plastrami bekonu na gorąco albo z jajkami sadzonymi na bekonie. Bez noża prawdopodobnie się nie obejdzie. A wiecie, jak jeść jajaka po wiedeńsku? - zapytała na swoim Instagramie.

Jeśli chodzi o połączenie jajek i Wielkanocy, to jest najczęściej podawane z wielkanocnym żurkiem, czy sałatką jarzynową. Pomysłów i przepisów na stworzenie potrawy z jajkiem jest naprawdę od groma!

Trzy sposoby na zjedzenie jajka według dr. Ireny Kamińskiej-Radomskiej

  1. Jajka na twardo: ogę posłużyć się dwoma sztućcami, ale zgodnie z etykietą mogę zjeść to jajko samym widelcem;
  2. Jedzenie jajecznicy: Nie rzucajmy się na jajecznicę z nożem i widelcem, bo tutaj nie ma nic do krojenia
  3. Jajko na miękko: Konia z rzędem temu, kto potrafi pięknie odciąć czubek nożem bez tego, żęby tu się nie znalazły jakieś skorupki. Zjadamy środek łyżeczką, ale nie srebrną. Drugi sposób, to taki, że nie używam noża tylko rozbijam jajko, obieram ze skorupki no i potem zjadam łyżeczką.

Jak ozdobić pisanki? Domowe sposoby na ozdobienie jajek

Jajka – zdrowie w skorupce
Sonda
Czy wyobrażasz sobie Wielkanoc bez jajek?