Błażej Król nagrał teledysk do najnowszego w Gorzowie

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/Urząd Miasta Gorzowa

Gwiazda muzyczna nagrała teledysk w Gorzowie do najnowszego utworzu! To będzie hit!

2023-02-10 13:25

To w Gorzowie, rodzinnym mieście artysty, zrealizowano zdjęcia do najnowszego teledysku Błażeja Króla, który pojawił się dokładnie w dzień premiery najnowszej płyty artysty „W każdym polskim domu”. Produkcja przygotowana i zrealizowana została we współpracy z Miastem i przy wsparciu gorzowskich instytucji oraz spółek.

Błażej Król nagrał teledysk w Gorzowie

Zdjęcia do teledysku do piosenki „Nic nowego” powstawały 20 stycznia, m.in. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filharmonii Gorzowskiej, na basenie sportowym CRS „Słowianki” i w Dominancie. Ekipa artysty, licząca prawie 20 osób, spędziła w Gorzowie cały dzień, korzystając z gościnności instytucji oraz samego Miasta.

Data premiery klipu nie jest przypadkowa; 9 lutego premierę ma również nowe wydawnictwo Błażeja Króla, w którego nastrój artysta zaczął wprowadzać swoich fanów już jesienią ubiegłego roku. W teledysku do pierwszej piosenki, promującej płytę „Miałem już nie tańczyć”, Błażej Król wcielił się w nieoczywistą postać „everymana”, podobnie było w Gorzowie.

Nowa płyta Błażeja Króla

Na płycie „W każdym (polskim) domu” znajduje się łącznie 14 utworów. W dwóch piosenkach gości trójka kultowych wykonawców polskiej sceny alternatywnej Piotr Rogucki, Quebonafide i Artur Rojek.

Realizacja zdjęć do teledysku Błażeja Króla w Gorzowie to jeden z elementów współpracy artysty z Miastem, w ramach którego udało się zrealizować wywiad do magazynu „GWS” (numer wciąż dostępny), a najbliższym czasie zaprezentujemy jej kolejne elementy.

Kim jest Błażej Król?

Błażej Król to polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, pochodzący z Gorzowa, przez wiele lat tworzący swoją muzykę z artystami z rodzinnego miasta: „Kawałek Kulki” i UL/KR. Wielokrotnie nagradzany, m.in. Paszportem Polityki (2015 i 2019 r.). W latach 2020 i 2021 nominowany do nagrody muzycznej „Fryderyki”. W 2020 roku otrzymał ją w kategorii „Autor Roku”.

30 kwietnia w Filharmonii Gorzowskiej odbędzie się kolejny koncert Króla w Gorzowie.

Sonda
Słuchasz utwory Błażeja Króla?