Listy do świętego Mikołaja 2022: na jakie adres je wysłać? Do kiedy?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Gorzowskie listy do Mikołaja. Jest druga odsłona

2022-12-05 15:46

Zainteresowanie akcją jest tak duże, że wielu mieszkańców Gorzowa dopytywało o możliwość dołączenia do akcji. "Gorzowskie listy do Mikołaja" doczekały się więc drugiej edycji.

- Akcja dedykowana jest samotnym mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej nr 1 i 2 w Gorzowie, którzy od lat pozostają bez kontaktu z najbliższymi, również w święta. Do tej pory udało się znaleźć „Mikołajów” dla 33 osób z DPS nr 1. Organizatorzy postanowili uzupełnić listę seniorów o mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej nr 2. Oni również umieścili w listach swoje najdrobniejsze życzenia - mówi Marta Liberkowska z Urzędu Miasta Gorzowa.

Jakie są zasady akcji „Gorzowskie listy do Mikołaja”?

Mieszkańcy zainteresowani pomocą, z umieszczonej na stronie internetowej miasta listy, wybierają jedną osobę, dla której będą przygotowywać paczkę na święta. Swój wybór zgłaszają pracownikom Urzędu Miasta, pisząc maila na adres: wpi@um.gorzow.pl. Osoby na liście będą oznaczone numerkami od 26 do 60. Lista będzie stale aktualizowana - osoby, które „znajdą swoich opiekunów - Mikołajów” będą z listy skreślone.

Przygotowane, zgodnie z marzeniami samotnych seniorów z DPS nr 1 i 2, paczki będzie trzeba dostarczyć do magazynu Mikołaja, tj. do Wydziału Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej, do 18 grudnia. Do 23 grudnia paczki trafią do swoich odbiorców. Pełna lista seniorów dostępna będzie na stornie www.um.gorzow.pl od wtorku, 6 grudnia od godziny 8.00.

Sonda
Czy Domy Pomocy Społecznej w Polsce działają prawidłowo?