Gorzów szpital

i

Autor: Materiały Prasowe Szpitala Pracownicy szpitala uczą się jak działa nowy tomograf.

Gorzowski szpital szkoli pracowników by mogli wykonywać badania nowym tomografem

2020-06-03 8:40

Po zakończeniu testów z nowego sprzętu będą mogli korzystać pacjenci. Dzięki nowoczesnej maszynie kupionej za pieniądze podarowane przez właściciela sieci sklepów spożywczych będzie można przebadać więcej osób.

Alicja Pazoła, kierownik szpitalnych techników elektroradiologii tłumaczy, że nowa maszyna nieco różni się od tych używanych w szpitalu. Dlatego konieczne było szkolenie. Przekazany lecznicy tomograf kontenerowy pozwala na wykonanie precyzyjnych badań przy niskim poziomie promieniowania i środków kontrastowych.

Na początku będzie korzystać z niego szpital zakaźny przy ulicy Walczaka. Badanie tomografem pozwala szybko zdiagnozować osoby zarażone koronawirusem. Na razie pacjentów trzeba wozić na badania do budynku głównego szpitala przy ulicy Dekerta.

Gorzów szpital

i

Autor: Materiały Prasowe Szpitala Po zakończeniu testów rozpoczną się badania.

Dzięki tomografowi badań będzie można zrobić o 50 procent więcej. Obecnie szpital wykonuje ich około stu dziennie. Po uruchomieniu nowego sprzętu będzie ich około sto pięćdziesiąt.

Przypomnijmy: tomograf przekazano razem z kontenerem, który jest nowoczesnym gabinetem diagnostycznym. By pacjenci czuli się lepiej podczas badania na jego suficie zamontowano np. podświetlony panel imitujący... światło słoneczne. W przyszłości ze sprzętu będą mogli korzystać także chorzy z innych oddziałów.

Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM: