Gorzów: MCK

i

Autor: SG

Kultura

Gorzowski MOS i MCK kolaborują w sobotę

2023-05-12 17:27

W obu instytucjach całodniowe imprezy. W jednej będzie można kupić rękodzieło, a w drugiej ubrania retro. Do tego muzyka, kultura, coś do zjedzenia i chillout.

MOS i MCK łączą siły i czekają na gorzowian. W sobotę [13.05] Miejski Ośrodek Sztuki o godzinie 11 otwiera Strefę Aktywności. Z kolei Miejskie Centrum Kultury w południe rusza z Vintage Targ. W MOSie będzie rękodzieło lokalnych twórców, a w MCK retro ciuchy i inne przedmioty wystawiane przez gorzowian. Do tego w obu ośrodkach muzyka i miło spędzony czas. Wydawać by się mogło, że obie imprezy ze sobą konkurują. W rzeczywistości to wynik współpracy miedzy miejskimi instytucjami.

Postanowiliśmy połączyć siły, dlatego że dzielimy te same idee, które są dla nas ważne: odpowiedzialności, ekologii i budowania wzajemnych relacji. Nie ma sensu się dzielić, lepiej się połączyć - Mówi Wiktoria Chojnacka z MOS-u​.

Wstęp do Strefy Aktywności i na Vintage Targ jest bezpłatny. Obie imprezy potrwają do wieczora, więc jest dużo czasu, żeby odwiedzić jedną i drugą. Organizatorzy zapowiadają, że jeżeli pomysł chwyci, takie wydarzenia będą odbywały się cyklicznie.

Jak dobrze pamiętasz serial “Świat według Bundych”? Tylko najwięksi fani zdobędą komplet punktów w QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście żyje rodzina Bundych?