Egzamin maturalny z języka polskiego w I LO w Gorzowie Wielkopolskim

i

Autor: pci

matura 2024

Gorzowscy maturzyści już po egzaminie z języka polskiego. Opowiadają, jak było

2024-05-07 13:22

Pierwsza część matury 2024 już za gorzowskimi uczniami. Patrząc na to, jakie były tematy, to większość z nich jest zadowolona z przebiegu swojego egzaminu, o czym podkreślają w rozmowie z Radiem Eska.

Nasz reporter Konrad Baranowski zebrał najświeższe opinie na temat matury z języka polskiego. Uczniowie mówią jednym głosem: to był łatwy egzamin.

- Najwięcej bylo romantyzmu, ale generalnie przyjemne zadania – powiedziała nam jedna z uczennic. - Dzisiaj był największy stres, ale także przy ustnym polskim to mnie czeka – dodała.

Matura nie była trudna. Bardzo fajny temat o buncie, gdzie fajnie można było wykorzystać sobie lektury. Dość łatwo mi się pracowało - skomentował jeden z gorzowskich uczniów.

Choć były obawy przed językiem polskim, to poszedł on sprawnie gorzowskim uczniom. - Polskiego bałam się bardziej, ale i tak najbardziej obawiam się egzaminów ustnych, bo na pisemnych zawsze można coś wymyśleć sobie, a tak prosto z mostu mówić, to jest ciężej - powiedział nam kolejny maturzysta.

Egzamin maturalny z języka polskiego w I LO w Gorzowie Wielkopolskim

Jak radzić sobie ze stresem przed maturą?

Jak maturzyści radzą sobie ze stresem? Na to jest wiele metod. - Ja sobie powtarzam, że to zwykły sprawdzian w szkole albo próbna matura, żeby nie myśleć o tym – mówi gorzowska maturzystka. - Wydaje mi się, że trzeba odpocząć i nie powtarzać wszystkiego na raz, bo przez to stresujemy się bardziej – dodała jej koleżanka, która również zdaje maturę w tym roku

Terminy matur 2024

Matura 2024. Egzaminy pisemne na poziomie podstawowym

  • 7 maja, godzina 9.00: język polski
  • 8 maja, godzina 9.00: matematyka
  • 9 maja, godzina 9.00: język angielski, godzina 14.00: język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski

Matura 2024. Terminy dodatkowe i poprawkowe:

  • 3, 4, 5 czerwca, godzina 9.00: dodatkowe egzaminy pisemne na poziomie podstawowym:
  • 20 sierpnia, godzina 9.00: poprawkowe egzaminy pisemne na poziomie podstawowym:
  • 21 sierpnia: poprawkowe egzaminy ustne (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne)

Z maturą w terminie dodatkowym zmierzą się osoby, które nie będą mogły przystąpić do niej w głównym, zaś poprawkowy przeznaczony jest dla maturzystów, którzy wcześniej nie zdali egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu. 

Pierwszy maturzysta z II LO w Poznaniu zakończył pisanie matury z j.polskiego
Sonda
Czy zdajesz w tym roku maturę?