Most Żelazny w Gorzowie

i

Autor: Krzysztof Gonerski

MIASTO

Gorzowianie wypominają obietnice prezydenta ws. Kładki. "Gorzowski pomnik nieudolności"

2024-04-03 13:50

W 2012 roku zamknięto kładkę dla pieszych, która prowadziła przy torach kolejowych na Moście Żaleznym. Od tamtego czasu byliśmy świadkami wielu obietnic ze strony polityków, ale do dziś nic z tym nie zrobiono. Kilka dni temu o tym problemie przypomniał jeden z mieszkańców Gorzowa.

KIEDY będzie kładka !!! Osiem lat temu w obecności kilkuset osób, prezydent Wójcicki zapowiadał m.in. zrobienie kładki przy moście kolejowym. – Dogadaliśmy się z koleją. Zrobimy to w przyszłym roku. To taki symbol, że jak się chce, to się da – mówił w kwietniu 2016. Kładki do dziś nie ma. - napisał pan Krzysztof na jednym z gorzowskich forum.

Jak informuje Lubuska Okręgowa Izba Inżyniierów Budownictwa, kładka została oficjalnie zamknięta w 2012 roku, a w 2013 r., w oparciu o opracowaną ekspertyzę oraz decyzję Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gorzowie Wlkp., obiekt został całkowicie wyłączony z eksploatacji i rozebrany w części pomostu i schodów wejściowych.

Most Żelazny w Gorzowie odstrasza mieszkańców. Zabrali głos w sieci

Most w tej chwili bardziej odstrasza, niż przyciąga gorzowian. Rdzę widać gołym okiem, a widok tego, mówiąc łagodnie, nie wygląda najlepiej. Mieszkańcy słusznie punktują polityków, którzy obiecują remont kładki, ale do dziś nic nie zostało zrobione. - Gorzowski pomnik nieudolności – skomentował pan Robert. - Nie ma i nie będzie, tak samo ze Schodami Donikąd i zamiar oddania terenu deweloperowi, czy rozbudowa linii kolejowej – dodała z kolei pani Elżbieta.

Drogowy absurd w centrum miasta. Mieszkańcy Gorzowa wymyślili sobie niewidzialne przejście dla pieszych?

Na razie ani nie widać, ani nie słychać, by coś mogło się w tym temacie zmienić. Obiekt z każdym kolejnym rokiem wygląda coraz gorzej, co powinno dać do myślenia.

Otworzyli nowy most w Warszawie. Wielkie tłumy na otwarciu nowej kładki dla pieszych i rowerzystów
Sonda
Czy chciałbyś/ałabyś remontu kładki przy Moście Żelaznym w Gorzowie?