W Gorzowie więcej zgonów niż narodzin

i

Autor: beejees/pixabay.com W Gorzowie więcej zgonów niż narodzin

Gorzów: Więcej zgonów niż urodzeń. Bynajmniej w listopadzie. Powód? Nie tylko koronawirus

2020-12-10 13:47

Więcej zgonów niż urodzeń. Tylko w listopadzie gorzowski Urząd Stanu Cywilnego wydał dwukrotnie więcej aktów zgonów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.​ Wówczas wypisano 167 dokumentów, a teraz było ich aż 338.

Jedną z przyczyn jest epidemia koronawirusa, ale nie tylko. Co jeszcze?

-Przyczyna zgonu najczęściej jest ta sama, sprawy onkologiczne, zawały czyli układ krwionośny, dużo przyczyn nieznanych no i oczywiście dużo zgonów z powodu COVID-19 -wyjaśnia Mirosława Winnicka, kierownik USC w Gorzowie.

Jeśli chodzi o koronawirusa to sprawa nie jest taka oczywista jak się wydaje. Wszystko zależy od tego co w karcie zaznaczy lekarz.

-Na karcie zgonu jest również dalej wskazane czy zgon nastąpił w wyniku choroby zakaźnej. I mimo, że na początku mamy wpisany COVID-19, to potem jeden lekarz zaznacza, że nie jest to choroba zakaźna a inny zaznacza. Tego już nie będę analizowała-dodaje Mirosława Winnicka.

Jeśli chodzi o urodzenia Urząd Stanu Cywilnego nie odnotował wzrostu. Marcowa kwarantanna nie wywołała tzw. babyboom'u. W Gorzowie jest o kilkanaście procent więcej zgonów niż narodzin. Szczegółowe statystyki pojawią się w styczniu.

Prof. Simon o statystyce zgonów

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do: