Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Przez chwilę było pięknie...

Gorzów: Wschód piękny, później niestety zgodnie z prognozami

2022-01-12 8:14

Przez chwilę bardziej czujni gorzowianie mogli wyłapać rewelacyjnie wyglądający wschód słońca w Gorzowie. Wydawać się mogło, że prognozy synoptyków wskazujące na pełne zachmurzenie się nie sprawdzą. Tak się wydawało jednak tylko przez chwilę.

Złe informacje mam dla jeżdżących komunikacją miejską. Ceny za dosłownie wszystko idą w górę. Wysoka inflacja nie wybacza. W MZK gorzowskim nie chcą jednak podnosić cen biletów. Jednak coś za coś, konieczne będzie obcięcie ilości kursów. To nastąpi od lutego. Co optymalizacja obejmie?

Zmniejszy się częstotliwości przejazdów po godzinach szczytu autobusów: 104, 124 i 126. Będzie mniej kursów linii: 113, 121, 128 oraz 134, a także nocnych połączeń. Z kolei linia tramwajowa 1 wraz z komunikacją zastępczą T2 będą miały zmniejszoną częstotliwość z 10 i 12 na 15 minut, także w godzinach szczytu.

Stranger Things 4, Skazana, Euforia 2 [NOWOŚCI Netflix, Player, HBO] | ESKA XD - Hotplota #39

Wciąż mamy w Gorzowie sporo remontów, a przy tym utrudnień dla kierowców. Chrobrego i Mieszka I zaczynają jednak wyglądać coraz lepiej. To samo dotyczy się przedłużenia ulicy Spichrzowej, nie znamy jednak jeszcze dokładnego terminu oddania do użytku jezdni.

Remonty też wciąż chociażby na Długosza, Słonecznej i DK 22, czyli wylotówce na Gdańsk. Mieszkańcy mają też prawo niecierpliwić się w sprawie prac prowadzonych na Żwirowej. Te miały zakończyć się jeszcze w grudniu. To jednak nie nastąpiło.

Pogoda nas dzisiaj nie będzie rozpieszczać. Jak pisałem na wstępie, przez chwilę można było mieć nadzieję, że jednak słońce przebije się na dłużej. To była jednak tylko zmyłka przy wschodzie słońca, reszta dnia ma być zdaniem synoptyków pochmurna.

Zimna również. Jeszcze teraz termometry w Gorzowie pokazują -2 stopnie. Jakoś po 12 w końcu temperatury powinny przejść na plus, ale to wciąż będzie jakaś kreseczka nad zerem. Nocka ze środy na czwartek z minimalnym przymrozkiem. Ciśnienie wysokie dzisiaj w Gorzowie, a na opady się nie zapowiada.

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...