gorzów szpital covid 1

i

Autor: materiały WSzW w Gorzowie

Gorzów: W szpitalu rehabilitować będą pacjentów po koronawirusie

2021-05-10 17:17

NFZ uruchamia program kompleksowej rehabilitacji dla osób, które przeszły COVID-19. Żeby skorzystać z pomocy trzeba uzyskać skierowanie od lekarza. Leczenie potrwa od 2 do 6 tygodni.

Chorowałeś na koronawirusa? Będziesz mógł skorzystać z rehabilitacji. ​NFZ uruchomił specjalny program, a żeby z niego skorzystać trzeba mieć skierowanie od lekarza. Na północy regionu leczyć będzie można się w szpitalach w Gorzowie i Kostrzynie. Pacjenci mogą liczyć na szereg zabiegów od ćwiczeń oddechowych, poprzez ćwiczenia efektywnego kaszlu, inhalacje, treningi marszowe, masaże, hydroterapię czy treningi relaksacyjne. Będzie także opieka psychologiczna i edukacja zdrowotna.

Czas trwania takiej rehabilitacji wynosi od 2 do 6 tygodni. Przy czym rozpoczęcie takiej rehabilitacji powinno nastąpić w terminie nie późniejszym niż w okresie 6 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19 - Mówi Joanna Branicka, rzecznik lubuskiego NFZ.

W regionie lubuskim działać będą łącznie cztery ośrodki rehabilitacyjne, bo tyle podpisało umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Za każdy dzień leczenia NFZ zapłaci 188 zł. Szpital dla dzieci w Wojnowie już przyjmuje pacjentów. Lecznice w Gorzowie i Kostrzynie ruszą z programem jeszcze w maju.